Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKZP
15-11-2016, 11:36
Post: #1
PKZP
Witam. Jestem nowy kapralem, tejże "przecudnej" formacji. Wiem jakie jest nastawienie f-szy, którzy służą już trochę w SG do nowego narybku, dlatego na wstępie tego wątku proszę zaoszczędzić zdań pod moim adresem typu: "co ty zrobiles wchodząc w szeregi formacji ; ryzykant; wariat itp."

Chciałbym, żeby mi ktoś wyjaśnił na czym polegaja te Kasy zapomogowo pożyczkowe, a właściwie ja wygląda zaciągnięcie pożyczki jeżeli mam juz np. 3000zl na swoim koncie ?
Czy mogę pobrać bezproblemowo 3krotność tej kwoty?
I w jakiej wysokości sa splacane raty tej pożyczki?
Jakie jest ryzyko takich pożyczek?

Z gory pozdrawiam i licze na rzetelną odpowiedz. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 11:52
Post: #2
RE: PKZP
(15-11-2016 11:36 )Plutus_mat napisał(a):  Witam. Jestem nowy kapralem, tejże "przecudnej" formacji. Wiem jakie jest nastawienie f-szy, którzy służą już trochę w SG do nowego narybku, dlatego na wstępie tego wątku proszę zaoszczędzić zdań pod moim adresem typu: "co ty zrobiles wchodząc w szeregi formacji ; ryzykant; wariat itp."

Chciałbym, żeby mi ktoś wyjaśnił na czym polegaja te Kasy zapomogowo pożyczkowe, a właściwie ja wygląda zaciągnięcie pożyczki jeżeli mam juz np. 3000zl na swoim koncie ?
Czy mogę pobrać bezproblemowo 3krotność tej kwoty?
I w jakiej wysokości sa splacane raty tej pożyczki?
Jakie jest ryzyko takich pożyczek?

Z gory pozdrawiam i licze na rzetelną odpowiedz. Wink

Patrz załącznik Statut PKZP

http://www.oss.strazgraniczna.pl/oss/kon...zkowa.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 12:14
Post: #3
RE: PKZP
Wiem wiem przegladalem to z tym ze ja nie z tego oddziału jestem a właściwie to chodzi o moja dziewczynę która niedawno przyjęła się do formacji i chciałaby skorzystać z kas. Ja się nie znam bo nigdy nie korzystalem. ?

Moze inaczej zadam pytanie czy nie było by problemu dla kas jeżeli ona by zaciągnęła pożyczkę w trzykrotnosci kwoty uzbieranej tj. np. 3000zl na kupno samochodu? (Kredyt w wysokości 9000zl)
I czy duże bylby raty? Jak to się ustala?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2016 13:08 przez realista.)
Post: #4
RE: PKZP
Każdy oddział ma swój statut PKZP, tam jest wszystko opisane tj.
- ile można wziąć (myślę, że przy uzbieranym wkładzie 3000 zł, realna jest możliwość wzięcia 9000 zł pożyczki w każdym oddziale)
- na ile rat rozłożyć (znów zależy od oddziału, pewnie max to koło 18 rat).

Cel jest mało istotny, kwoty rat są odciągane co miesiąc z pensji.
Oprocentowanie 0 % - spłacasz dokładnie taką kwotę jaką weźmiesz. Kwotę pożyczki dzielisz na ilość rat jaką zadeklarowałeś.

Wniosek podpisują dwie osoby będące również członkami PKZP (jako żyranci) i taki wniosek składasz w odpowiednim miejscu, generalnie w finansach.

Na udzielenie pożyczki czeka się około miesiąca, wpływa na konto lub wypłata w kasie zależnie od deklaracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 18:14
Post: #5
RE: PKZP
Możesz wziąć trzykrotność wkładu + wysokość ostatniej pensji ale do jakiejś granicy Twojej wypłaty. Przy 9000zł na 18 miesięcy to 500zł rata, czyli żaden problem. Dwie osoby należące do PKZP muszą Ci tylko podżyrować. Ryzyka nie ma prawie żadnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 18:14
Post: #6
RE: PKZP
Taka pożyczka w tej kasie to świetna sprawa. Ja tam polecam, jak ktoś potrzebuje gotówki bez dzikiego procentu jaki narzucają banki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 19:31
Post: #7
RE: PKZP
Tylko pamietajcie, zeby wpisac kwote pozyczki do oswiadczenia majatkowego - wiem ze to szczyt glupoty, ale w moim osg robia z tego wielka afere.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2016, 14:50
Post: #8
RE: PKZP
Debilizm do potęgi, żeby pożyczkę PKZP wpisywać do oświadczenia ale jakby nie było jest to zobowiązanie finansowe i tak to interpretują...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2016, 00:07
Post: #9
RE: PKZP
(15-11-2016 18:14 )wiedźma napisał(a):  Taka pożyczka w tej kasie to świetna sprawa. Ja tam polecam, jak ktoś potrzebuje gotówki bez dzikiego procentu jaki narzucają banki.

dla kogoś kogo stać na wysokie raty miesięczne bez % to i owszem dla wielu miesięczna rata do PKZP będzie zbyt dużym obciążeniem i pójdzie do banku płacić mniej miesięcznie na dłużzszy okres ale więcej w ogólnym rozrachunku.....wszystko oczywiście zależy od kwoty pożyczki..dla każdego coś dobrego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS