Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa dezubekizacyjna.
08-09-2017, 19:56
Post: #341
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Onet, Polsat, TVN, itd... wybieramy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 23:37
Post: #342
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(20-08-2017 20:52 )Marwop napisał(a):  Ze względu na tempo prac IPN walnął babola nie weryfikując akt pod kątem dowodów materialnych a jedynie opierając się o specjalność. Teraz na każde żądanie (a trochę ich dostał) muszą odpowiedzieć analizując TAP. A tam ZONK, w większości wypadków brak jakichkolwiek dowodów na pracę w "aparacie ucisku" poza przydziałem etatowym. Mało tego z analizy teczki i przebiegu służby jednoznacznie wynika, że funkcjonariusz nigdy nie pracował operacyjnie. No i wysyłają ludziom, że oni (IPN) biedni są niewinni, że to ZER jest ten niedobry a oni żadnymi dowodami na danego poszkodowanego nie dysponują.

A na jakiej podstawie prawnej mogę z takim żądaniem do IPN wystąpić? Bo z tego co wiem wniosek np o sprawdzenie czy widnieję na liście funkcjonariuszy, albo o przekazanie kopii dokumentów odbywa się na podstawie art 29 i 36 ustawy o IPN. Sam myślałem o tym żeby wysłać wniosek o wskazanie faktów na podstawie których zakwalifikowano mnie pod tą ustawę ale stwierdziłem, że nie ma sensu, bo i tak odrzucą wniosek..
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 18:47
Post: #343
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Co tak w skrócie ten TAP oznacz Teczka Aktowa Pracownika, i co tam się znajduje, bo takiej na oczy nie widziałem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 19:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2017 19:13 przez poly601.)
Post: #344
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Teczka akt personalnych. Wszystkie rozkazy personalne, awanse, wyróżnienia, kary, przydziały, przyznanie dodatku służbowego itd. itp...... jednym słowem cały przebieg służby. Nie wierzę, że nie wiesz o co chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 20:04
Post: #345
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(16-09-2017 19:02 )poly601 napisał(a):  Nie wierzę, że nie wiesz o co chodzi.

@poly601 - przecież gość pali głupa. Łapiesz się na lep
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 22:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2017 22:52 przez keyser soze.)
Post: #346
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Bo starszy sierzant to taki wioskowy glupek Smile

Ps. Wskazowka dla niepelnosprawnych inaczej - to aluzja do jednego z filmow Monty Python'a Wink

Ps2. TAPow u nas mnogo - jedna maja kadry, inna jest w woi'nie a inna w zamiejscowym.
Podobno niektorym po napisaniu prosby o dostep pozwalaja zajrzec do TAPa w kadrach - dobrze, ze nie w zamiejscowym, bo niektorzy mogliby komus dac w morde po przeczytaniu donosow Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2017, 18:16
Post: #347
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(16-09-2017 22:47 )keyser soze napisał(a):  Podobno niektorym po napisaniu prosby o dostep pozwalaja zajrzec do TAPa w kadrach
Każdemu. To jest obowiązek pracodawcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2017, 20:32
Post: #348
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(18-09-2017 18:16 )lenek napisał(a):  
(16-09-2017 22:47 )keyser soze napisał(a):  Podobno niektorym po napisaniu prosby o dostep pozwalaja zajrzec do TAPa w kadrach
Każdemu. To jest obowiązek pracodawcy.

ten kadrowy to nuda.
Jak napisał @keyser - najciekawszy u wewnętrznych .No ale tam może zainteresowanego szlag trafić albo niebezpieczeństwo zrobienia krzywdy uprzejmie donoszących ...aczkolwiek ze wstrętem Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2017, 12:29
Post: #349
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Mam takie pytanie, czysto teoretyczne, bo skąd mi wiedzieć co to jest ten TAP jeśli dajmy na to taka Teczka by zaginęła, lub w niej nic by niebyło, to co całkiem emeryturę zabiorą ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2017, 22:04
Post: #350
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Dla zainteresowanych emerytów i rencistów.
Macie prawo i powinniście to zrobić.
Napisać do Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie wniosek o udostępnienie akt personalnych.
Wysłać pocztą elektroniczną pod adres:
archiwum.sg@strazgraniczna.pl

Treść wniosku:

"Szanowny Panie Pułkowniku,
w załączeniu przesyłam wniosek o udostępnienie mi w formie papierowej (uwierzytelnionych kserokopii) dokumentów znajdujących się w mojej teczce personalnej, która obecnie przechowywana jest w Archiwum SG w Szczecinie.
Z poważaniem
stopień w rezerwie imię nazwisko".

W załączniku treść wniosku:

Imię Nazwisko PcimDolny dn.xx.xx.2017r.
ul. ………………..
xx-xxx Pcim Dolny,

(uwierzytelnionych kserokopii) dokumentów znajdujących się w mojej teczce personalnej, która obecnie przechowywana jest w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie. W szczetel. kom. xxx xxx xxx
e-mail; ……..@.... . …

płk Ryszard Techman
Kierownik Archiwum Straży Granicznej
w Szczecinie




Wniosek


Szanowny Panie Pułkowniku,

zwracam się z wnioskiem o udostępnienie mi w formie papierowej
w szczególności chciałbym prosić o dokumenty (w tym rozkazy) dotyczące:

• zwolnienia ze służby w WOP,
• przyjęcia do służby w Straży Granicznej (w tym materiałów komisji weryfikacyjnej, tekstu podpisanego ślubowania itp.),
• opinii służbowych,
• oświadczenia lustracyjnego,
• przebiegu służby i zajmowanych stanowisk w SG,
• mianowań na wyższe stopnie w SG,
• wyróżnień , nagród , odznaczeń i medali.


Jednocześnie zobowiązuje się do pokrycia kosztów finansowych (faktury) związanych z przygotowaniem kserokopii w/w dokumentów oraz ich przesłania na mój adres zamieszkania.

Z poważaniem

stopień. rez. WOP/SG Imię Nazwisko


Następnego dnia (roboczego) potwierdzić telefonicznie odebranie mail'a z wnioskiem pod numerem 91 466 5087 (sekretariat).

Poczekać na fakturę, opłacić (koszt około 30 - 40 zł w zależności od ilości kart w TAP ie) i oczekiwać na doręczenie Kopii TAP.
Okres oczekiwania na TAP to od 2 do 3 tygodni. W TAP znajduje się kompletny opis "kariery mundurowej" tak jak to napisano w poście strona wyżej.

Niezależnie od tych czynności warto pojechać do odpowiedniego Oddziału IPN i sprawdzić osobiście (na miejscu) czy delikwent figuruje w zbiorze "czarnych owiec" czyli osób "umacniających władzę komunistyczną i aparat ucisku w PRL". W zależności od wyniku sprawdzenia można poprosić o pisemne potwierdzenia braku rekordu stanowiącego o tej przynależności (przy okazji można wyrazić zgodę o publikację wyniku sprawdzenia na serwerach IPN).

To są podstawowe kroki i dokumenty bardzo pomocne przy sporządzaniu "Odwołań od Decyzji". ZER zasięga opinii w IPN jednakże w wielu przypadkach wydaje Decyzje mimo braku potwierdzenia z IPN. To może być mocny argument w procesie sądowym.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 21:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2017 21:18 przez quasimodo1.)
Post: #351
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Jak to było resortowymi klubami sportowymi.
I tak Wisła Kraków - zawodnicy na etatach milicyjnych ( ZOMO) lub BOR - czyli część trafiona ustawą.
Gwardia Warszawa - zawodnicy na etatach BOR - czyli trafieni ustawą
Polonia Bydgoszcz - mieszane etaty MO/SB
Arkonia Szczecin - mieszane etaty MO/SB
Błękitni Kielce - etaty MO

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/...ale-ktorym

No i jeszcze z "zielonego " podwórka
Granica Kętrzyn - etaty Wopowskie ( raczej nie Zwiadu ) - generalnie zapleczem byli słuchacze Centrum Wyszkolenia WOP i filli WSOWZ we Wrocławiu ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2017, 19:11
Post: #352
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Matrix???
https://www.tygodnikprzeglad.pl/slepy-re...ialnetwork
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2017, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2017 22:48 przez quasimodo1.)
Post: #353
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(02-10-2017 19:11 )Valhalla49 napisał(a):  Matrix???
https://www.tygodnikprzeglad.pl/slepy-re...ialnetwork

@Valhalla nie Matrix - gość jak zaczął pisać artykuł to powinien zagłębić się w historię formacji granicznej WOP. Ty @Valhalla także jako " stary pogranicznik".
A może amnezja.?

Dla niego Zarząd Kontroli Ruchu Granicznego MSW - pion podległy w latach 1965-72 SB ,to to samo co jeszcze kilkanaście lat temu Zarząd KRG KGSG.
Ci z "zielonej" i ci z póżniejszej KRG także są trafieni ,bo mieli nieszczęście wykonywać czynności operacyjne w zakresie Zwiadu pod nadzorem i kontrolą etatowych żołnierzy Zwiadu, i tu uwaga po przeszkoleniu specjalistycznym oraz na mocy rozkazu uprawniającego do tych czynności - po czymś takimś otrzymywali w ewidencji wojskowej numer specjalności wojskowej Zwiadu WOP.
Wiele osób zapomina ,że za wykonywanie tych czynności zassysały co miesiąc dodatek do uposażenia.Tyle tylko ,że pamięć ludzka jest ulotna.
I żeby nie było , że pisząc te rzeczy jestem zwolennikiem obecnej ustawy - bo uważam ,że jest dziadowska. Tyle tylko ,że wystarczy odrobina przyzwoitości a nie amnezja w stylu powojennych Niemiec - gdzie nagle wszyscy stali się po 8.5.1945 antyfaszystami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2017, 00:54
Post: #354
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(02-10-2017 22:30 )quasimodo1 napisał(a):  
(02-10-2017 19:11 )Valhalla49 napisał(a):  Matrix???
https://www.tygodnikprzeglad.pl/slepy-re...ialnetwork

@Valhalla nie Matrix - gość jak zaczął pisać artykuł to powinien zagłębić się w historię formacji granicznej WOP. Ty @Valhalla także jako " stary pogranicznik".
A może amnezja.?

Dla niego Zarząd Kontroli Ruchu Granicznego MSW - pion podległy w latach 1965-72 SB ,to to samo co jeszcze kilkanaście lat temu Zarząd KRG KGSG.
Ci z "zielonej" i ci z póżniejszej KRG także są trafieni ,bo mieli nieszczęście wykonywać czynności operacyjne w zakresie Zwiadu pod nadzorem i kontrolą etatowych żołnierzy Zwiadu, i tu uwaga po przeszkoleniu specjalistycznym oraz na mocy rozkazu uprawniającego do tych czynności - po czymś takimś otrzymywali w ewidencji wojskowej numer specjalności wojskowej Zwiadu WOP.
Wiele osób zapomina ,że za wykonywanie tych czynności zassysały co miesiąc dodatek do uposażenia.Tyle tylko ,że pamięć ludzka jest ulotna.
I żeby nie było , że pisząc te rzeczy jestem zwolennikiem obecnej ustawy - bo uważam ,że jest dziadowska. Tyle tylko ,że wystarczy odrobina przyzwoitości a nie amnezja w stylu powojennych Niemiec - gdzie nagle wszyscy stali się po 8.5.1945 antyfaszystami.

Tak, zdecydowanie masz rację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2017, 05:04
Post: #355
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
152 pracowników skarbówki straciło pracę. Pracowali w organach bezpieczeństwa

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...73219.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2017, 07:30
Post: #356
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Podobno wraz z decyzją o obniżeniu świadczenia emerytalnego, cała grupa byłych kontrolerów ze Słubic otrzymała informację, że w przypadku kontynuacji pracy (pracują w Niemczech) świadczenie emerytalne zostanie im zawieszone. Panowie napiszcie czy spotkaliście się z takim zapisem i na jakiej podstawie prawnej ZER chce nie ograniczyć wysokość ale całkowicie zawiesić wypłatę świadczenia?
Może odpisze ktoś kto otrzymał taką decyzję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2017, 09:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2017 08:59 przez poly601.)
Post: #357
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(06-10-2017 07:30 )Marwop napisał(a):  Podobno wraz z decyzją o obniżeniu świadczenia emerytalnego, cała grupa byłych kontrolerów ze Słubic otrzymała informację, że w przypadku kontynuacji pracy (pracują w Niemczech) świadczenie emerytalne zostanie im zawieszone. Panowie napiszcie czy spotkaliście się z takim zapisem i na jakiej podstawie prawnej ZER chce nie ograniczyć wysokość ale całkowicie zawiesić wypłatę świadczenia?
Może odpisze ktoś kto otrzymał taką decyzję.
Jeśli to prawda, to może to wynikać z tego, że przed obniżką mieli pełną 75% i mogli dorabiać bez ograniczeń i nie musieli tego zgłaszać do ZER, a teraz nie mają 75% i uznano, że emerytura jest niepełna i taki obowiązek powstał.
To tylko hipoteza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2017, 12:10
Post: #358
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(06-10-2017 09:25 )poly601 napisał(a):  
(06-10-2017 07:30 )Marwop napisał(a):  Podobno wraz z decyzją o obniżeniu świadczenia emerytalnego, cała grupa byłych kontrolerów ze Słubic otrzymała informację, że w przypadku kontynuacji pracy (pracują w Niemczech) świadczenie emerytalne zostanie im zawieszone. Panowie napiszcie czy spotkaliście się z takim zapisem i na jakiej podstawie prawnej ZER chce nie ograniczyć wysokość ale całkowicie zawiesić wypłatę świadczenia?
Może odpisze ktoś kto otrzymał taką decyzję.
Jeśli to prawda, to może to wynikać z tego, że przed obniżką mieli pełną 75% i nie mogli dorabiać bez ograniczeń i nie musieli tego zgłaszać do ZER, a teraz nie mają 75% i uznano, że emerytura jest niepełna i taki obowiązek powstał.
To tylko hipoteza.
Koledzy, sprawa się wyjaśniła. Nastąpiło przekłamanie. Tak jak napisał poly601, ZER nakazał określić ewentualne miejsce pracy i wysokość dochodów w związku z niepełną emeryturą (poniżej 75% w nowej decyzji)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2017, 12:33
Post: #359
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Czyli świadczenie emerytalne nie wstrzymane , a obniżone w związku z osiąganymi dochodami osìąganymi z dodatkowej pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2017, 18:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2017 18:18 przez Artek_SG.)
Post: #360
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(06-10-2017 12:33 )quasimodo1 napisał(a):  Czyli świadczenie emerytalne nie wstrzymane , a obniżone w związku z osiąganymi dochodami osìąganymi z dodatkowej pracy.

A jakie są obniżki % i od jakich zarobków przy dodatkowej pracy i niepełnej emce. (nie chodzi o ustawę dezub)? Sorki za offtop
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS