Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa dezubekizacyjna.
04-11-2017, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2017 16:05 przez quasimodo1.)
Post: #381
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(04-11-2017 09:01 )Grubcio napisał(a):  i reszta bandy tylko jedna linia jest słuszna linia partii komunistycznej

Najgorsze jest to , że w swoich poglądach świętsi od papieża starają się być nawróceni neofici w stylu @starszego sierżanta ,który wzoruje się na swoim idolu z partii rządzącej towarzyszu Piotrowskim.

(04-11-2017 09:01 )Grubcio napisał(a):  i reszta bandy

A towarzysz @grubas ,to swoje słownictwo czerpie z konspektów szkoleniowych towarzyszy z Kominternu?
A może jeszcze reakcyjne bandy?

(03-11-2017 20:12 )starszy sierżant napisał(a):  Mam pytanie czy WOP służył do ochrony granicy zewnętrznej? i przed kim ?? NRD,
Gwoli ścisłości tak.I zaznaczam ,nie jestem zwolennikiem włażenia komuchom do d.. i zwolennikiem zbiorowej amnezji dotyczącej historii.Oprócz utrwalania władzy ludowej i kontroli społeczeństwa w strefie nadgranicznej, to WOP ma chwalebne karty swojej historii.
Lata 1985-89 konflikt graniczny wywołany przez NRD , które próbowało zagarnąć kotwicowisko oraz tory podejściowe do Zespołu Portowego Szczecin -Świnoujście - NRD po prostu powiększyło pas wód terytorialnych z 3 mil morskich do 12 mil morskich.
Marynarka Wojenna NRD Volksmarine taranowała oraz próbowała abordażować polskie jednostki sportowe (jachty) oraz handlowe.
Jednostki WOP w tym okresie na Zatoce Pomorskiej interweniowały wobec jednostek granicznych i marynarki wojennej NRD 180 razy.
I żeby nie było ,że znudzeni towarzysze z bratnich partii skoczyli sobie do oczu - echa konfliktu wróciły w 2001 roku na wody Zatoki Pomorskiej -wojna celna na promach pasażerskich i aresztowanie polskich celników wykonujących swoje obowiązki służbowe przez służby RFN oraz urządzenie manewrów morskich przez Bundesmarine w 2006 roku na stricte polskich wodach terytorialnych.



W latach 1945 -49 straty śmiertelne WOP w walce z oddziałami UPA to 196 zabitych.
Ci zabici staneli na drodze striłciw ,którzy od strony ZSRS oraz w Bieszczadach szli sobie poriezać trochę Lachów. i puścić z dymem trochę polskich wiosek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 18:30
Post: #382
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Generalnie uważam, jak ktoś wcześniej napisał, ta ustawa ma luki i jest po prostu dziadowska, bo moim zdaniem cała struktura WOP powinna podlegać
dezubekizacji, jak jest różnica między mną szefem strażnicy kadrowej, a szefem strażnicy rozwiniętej, ja wydawałem gacie żołnierzom tak samo jak szef
na strażnicy rozwiniętej, dla osoby zatrzymanej na próbie przekroczenia granicy było bez znaczenia, czy go zatrzymał żołnierz służby zasadniczej, czy
też podoficer rozpoznawczy, tylko mam jedno pytanie dlaczego Ci wszyscy którzy próbowali przekroczyć nielegalnie granicę chcieli opuścić PRL ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 20:45
Post: #383
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Jasne.
I dla wszystkich urodzonych przed 1972 (w 1990 mogli miec wiecej niz 18 lat i byc ubekami) zabrac prawa publiczne.

A teraz na serio - nie widzisz, ze glownym bledem ustawy deesbekizacyjnej (bo ubecy juz dawno gryza piach) jest totalna sprzecznosc z prawem? Tylko sąd ma prawo orzekac o winie. Niestety socjalisci z partii obecnie rzadzacej wzoruja sie nie na zasadach prawa, a na metodach stalinowskich - niedlugo reaktywuja trojki chlopsko - robotnicze w miejsce sadow... Jezeli chca robic porzadki i rozliczac przeszlosc - OK, niech to robia, ale zgodnie z prawem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2017 21:17 przez quasimodo1.)
Post: #384
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(04-11-2017 20:45 )keyser soze napisał(a):  I dla wszystkich urodzonych przed 1972 (w 1990 mogli miec wiecej niz 18 lat i byc ubekami) zabrac prawa publiczne.

Ja to bym na miejscu PIS-u , poszedł jeszcze dalej - unieważnił wszystkie związki małżeńskie zawarte w okresie PRL-u Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 19:20
Post: #385
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Ja to bym na miejscu PIS-u , poszedł jeszcze dalej - unieważnił wszystkie związki małżeńskie zawarte w okresie PRL-u Wink
A to niegłupi pomysł, zaraz to przekaże żonie, że wyszła za mąż za UB-eka, i z mocy prawa związek małżeński który zawarła jest nieważny...
pewnie w to uwierzy jak każda baba.... naiwne są, niską emeryturę jeszcze wybaczy ale to nie wiem.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 21:46
Post: #386
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-11-2017 19:20 )starszy sierżant napisał(a):  A to niegłupi pomysł, zaraz to przekaże żonie, że wyszła za mąż za UB-eka, i z mocy prawa związek małżeński który zawarła jest nieważny...
pewnie w to uwierzy jak każda baba.... naiwne są, niską emeryturę jeszcze wybaczy ale to nie wiem.....
Co za patologia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2017, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2017 21:26 przez quasimodo1.)
Post: #387
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Rozdwojenie jażni - Antona
Raz zbrodniarze a raz bohaterowie.
Nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wszystkie miejscowości wymienione na nowych płytach były bronione przez żołnierzy lub zorganizowane oddziały AK oraz BCH.
Po wielu latach zapomnienia upamiętniono chwalebne czyny z kart LWP
Bircza 1945 - 46 -trzy ataki UPA odparte ( miasteczka broniły oddziały czerwonego WP , ba nawet KBW i MO ).
Dzisiaj gdyby dożyli z jednej strony zakosili by im emkę a z drugiej stawiali pomniki.
To się nazywa wybiórcza polityka Pis- u ,tfu to nie jest nawet polityka historyczna , tylko macanie na oślep jak mi wygodnie.
Słowa banderowca Wiatrowycza pomijam

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,...ment-group[1aa17a]/0/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2017, 21:00
Post: #388
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Przy tej całej tragedii emerytalnej czy ktoś zadał pytanie w odwołaniu: gdzie są nasze składki emerytalne za tyle lat służby? Traktują nas gorzej jak przestępców(niejeden będzie miał większą emkę)nie wspomnę już o kapusiach którzy z ucha spuszczali i dobrze się mają.Ba więźniowie mieli składki emerytalne płacone!!I taki przykład: sąsiad mój dobry, przez 7 lat był w SB w latach 80-tych,ale ma cywilną emkę i się z nas śmieje!! Bo tylko emki mundurowe to dotyczy!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2017, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2017 21:31 przez quasimodo1.)
Post: #389
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(09-11-2017 21:00 )TRUTH napisał(a):  Ba więźniowie mieli składki emerytalne płacone!!
tylko wykonujący pracę za którą otrzymywali wynagrodzenie podczas odbywania wyroku w AŚ - stare roczniki 0,7% za każdy rok

(09-11-2017 21:00 )TRUTH napisał(a):  I taki przykład: sąsiad mój dobry, przez 7 lat był w SB w latach 80-tych,ale ma cywilną emkę i się z nas śmieje!! Bo tylko emki mundurowe to dotyczy!!

to jest jak w "Psach" - a po ch.. przystępowałeś do weryfikacji.
Stare ubeki i esbecy ,którzy nie przystąpili do weryfikacji i póżniej pracowali w cywilu dobrze na tym wyszli i się śmieją z zweryfikowanych pozytywnie "frajerów" .

(09-11-2017 21:00 )TRUTH napisał(a):  Przy tej całej tragedii emerytalnej czy ktoś zadał pytanie w odwołaniu: gdzie są nasze składki emerytalne za tyle lat służby?

a kto płacił składki za mundurowych , bo do tej pory ani MSW,MON czy MŚ nie są płatnikami składek emerytalno-rentowych za swoich mundurowych.
jeśli jesteś świadczeniobiorcą mundurowym - to ku chwale ojczyzny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 16:17
Post: #390
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(09-11-2017 20:50 )quasimodo1 napisał(a):  Rozdwojenie jażni - Antona
Raz zbrodniarze a raz bohaterowie.
Nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wszystkie miejscowości wymienione na nowych płytach były bronione przez żołnierzy lub zorganizowane oddziały AK oraz BCH.
Po wielu latach zapomnienia upamiętniono chwalebne czyny z kart LWP
Bircza 1945 - 46 -trzy ataki UPA odparte ( miasteczka broniły oddziały czerwonego WP , ba nawet KBW i MO ).
Dzisiaj gdyby dożyli z jednej strony zakosili by im emkę a z drugiej stawiali pomniki.
To się nazywa wybiórcza polityka Pis- u ,tfu to nie jest nawet polityka historyczna , tylko macanie na oślep jak mi wygodnie.
Słowa banderowca Wiatrowycza pomijam

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,...ment-group[1aa17a]/0/

No to już jest skurwysyństwo ze strony PIS-u .
Wymazali Birczę.
Czyli w miejscowościach gdzie odpór atakom ze strony UPA dawali mieszkańcy oraz jednostki LWP ,WOP i MO , można z dzisiejszą historyczną linią partii rządzącej uznać , że byli warci wyrżnięcia przerz striłciw UPA i nie są godni upamietnienia.

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakow...Id,2464149
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 17:56
Post: #391
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Jestem przekonany, że temat Birczy to doskonały scenariusz na film. Szkoda tylko, że nigdy nie powstanie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 19:06
Post: #392
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
To tylko dowodzi jakimi "patriotami" są ludzie pisu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 14:37
Post: #393
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Sąd ukarał Błaszczaka grzywną za dezubekizację

http://www.newsweek.pl/polska/spoleczens...014,1.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 01:01
Post: #394
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
http://www.newsweek.pl/polska/spoleczens...859,1.html

Ma 72 lata i jest najdłużej żyjącym pacjentem z przeszczepionym sercem w Polsce. Aby żyć dalej, musi zostawiać w aptece około 400 zł miesięcznie. Odkąd na mocy ustawy dezubekizacyjnej obcięto tu rentę, nie wystarcza mu pieniędzy na wykup leków. – Państwo skazuje mojego ojca na śmierć – mówi córka Macieja Baranowskiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 10:12
Post: #395
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
To nie państwo polskie. To PIS i konkretni ludzie odpowiadają za śmierć i niedolę tych, których ta ustawa dotknęła. Mam nadzieję że ktoś ich za to kiedyś rozliczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2017 18:34 przez Grubcio.)
Post: #396
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
A co było jak UB biło?? Czy bitych nie skazano na śmierć lub okaleczenie niektórzy nigdy nie uzyskali jakiegoś zadośćuczynienia za wyrządzone przez PRL i komunę krzywdy no, a zwykły rolnik z 800 zł renty ... też nie ma z czego żyć .... A tak w ogóle kto dał Ci prawo kwestionować demokratyczne wybory Polaków Big Grin PIS zdobył mandat większościowy więc o co ból ..... z tego co wiem reprezentują oni nasz naród i kropcia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 19:53
Post: #397
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(21-11-2017 18:27 )Grubcio napisał(a):  A co było jak UB biło?? Czy bitych nie skazano na śmierć lub okaleczenie niektórzy nigdy nie uzyskali jakiegoś zadośćuczynienia za wyrządzone przez PRL i komunę krzywdy no, a zwykły rolnik z 800 zł renty ... też nie ma z czego żyć .... A tak w ogóle kto dał Ci prawo kwestionować demokratyczne wybory Polaków Big Grin PIS zdobył mandat większościowy więc o co ból ..... z tego co wiem reprezentują oni nasz naród i kropcia Smile

Aż musiałem się zalogować Angry

Kim ty jesteś ? Pół-debilem ?, bo szkoda nadużywać pełnej wartości tego określenia.

Nie wdając się w szczegóły na temat "demokratycznych wyborów", w których pewnie nie uczestniczyłeś - w każdym systemie politycznym zdarzają się lepsze czy gorsze momenty. W poprzednim, wielu ludzi cierpiało ale przynajmniej zdawali sobie sprawę że taki jest system.

W obecnym, niby "demokratycznym", forsuje się niekonstytucyjne ustawy ale ludzie myślą, że mogą się jakoś temu przeciwstawić, no bo mamy demokracje i niezawisłe sądy. A tu kupa, teraz nawet nadziei nie ma...

Wolałbym dostać pałą od UB-eka 10 razy niż zderzyć się z rzeczywistością i być okradzionym z emerytury za służbę dla narodu.

Wydaje mi się że i tak to do ciebie nie dotrze. Dla ciebie nie ma różnicy czy ktoś służył w ZOMO czy Wydziale Paszportowym. Jeden ch**, demokracja powiedziała...

Proszę, wyjdź.Dodgy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 22:06
Post: #398
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Te debile tego nie rozumieją,zabrali,pozbawili praw,wiwat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 22:24
Post: #399
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Tylko inwektywy i obrażanie bicie piany jesteście tragiczni ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2017, 06:37
Post: #400
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
A ty dalej nic nie rozumiesz...

Słowem kluczem w poście CFMa jest wyrażenie NIE-KON-STY-TU-CYJ-NE US-TA-WY.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS