Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dowód rejestracyjny
12-12-2016, 01:13
Post: #1
dowód rejestracyjny
Witam. Lubie zagadki i pomieszane tematy oraz lubię wiedzieć co i jak powinno się robić.

Mam pewną zagadkę.. Mam "gościa", który nie ma przeglądu ważnego w dowodzie rejestracyjnym.. (brak miejsca) pokazuje mi zaświadczenie.. minęły 3 miesiące... Można wezwać policje by przyjechała i zabrała dowód? jak to wygląda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 09:09
Post: #2
RE: dowód rejestracyjny
Policja na podstawie art. 78 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 10:54
Post: #3
RE: dowód rejestracyjny
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

zmiane danych.. a moim zdaniem to nie sa zadne dane typu nazwisko, adres itd..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 11:01
Post: #4
RE: dowód rejestracyjny
ok, nie ma przeglądu znaczy się okresowego badania technicznego wbitego w dowód rejestracyjny.
Pytanie dlaczego? Może dlatego że nie jest właścicielem a nie chce starego passatero rejestrować na siebie a nie dostanie nowego dowodu póki tego nie zrobi Wink
Może coś jest nie tak z pojazdem? Zanim wezwiesz misiaków popatrz na auto, zgodność VINu, czy nie ma przeróbek w polu numerowym, czy jest TZ oraz wklejki serwisowe, stan techniczny (a tutaj zawsze idzie sporo znaleźć i poszukaj wszystkiego co jest w przepisach), potem notatka z kontroli której wzór znasz (wypisz na niej wszystko), misiaki i temat zamknięty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 11:40
Post: #5
RE: dowód rejestracyjny
a moze nie ma wbitej bo po prostu nie chce placic za nowy dowod bo po co ? nie ma miejsca, przeglad jest "na papierze" i co wtedy? czy dobrze mysle, ze nic nie mozna z tym zrobic? nie chodzi mi o inne rzeczy typu stan techniczny itd.. tylko konkretnie o przeglad na papierze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 14:05
Post: #6
RE: dowód rejestracyjny
Policjanci z reguły odpuszczają, najwyżej pouczają. Gość ma przegląd i może faktycznie nie chce wydawać kasy na nowy dowód.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2016 16:35 przez niki.)
Post: #7
RE: dowód rejestracyjny
(12-12-2016 11:40 )plemie101 napisał(a):  a moze nie ma wbitej bo po prostu nie chce placic za nowy dowod bo po co ? nie ma miejsca, przeglad jest "na papierze" i co wtedy? czy dobrze mysle, ze nic nie mozna z tym zrobic? nie chodzi mi o inne rzeczy typu stan techniczny itd.. tylko konkretnie o przeglad na papierze
Tak przejeździłem dwoma pojazdami po 2 latka na zaświadczeniach. Chlubne to nie jest ale fakt faktem nie każdemu glinie chce się to ruszać tym bardziej jak gość nie pyszczy, stan techniczny autka nie budzi wątpliwości itp.
Według diagnostów - dowód do zabrania (pytałem na dwóch okręgówkach) ale zależy od gliniarza.
Wg. policjanta na ostatnim szkoleniu (nie związanym z tematyką SG) - dowód do zabrania ale już po szkoleniu - zależy od gliniarza.
Życie.
Chcesz się czepić, znajdź więcej niż tylko to że ma badanie na kartce, ja tak robiłem przynajmniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 18:39
Post: #8
RE: dowód rejestracyjny
Nie ma jasnej podstawy prawnej ktora mówi o konieczności wbijania przeglądów do dowodu rejestracyjnego. Przegląd ma byc ważny co poświadcza zaświadczenie ze stacji diagnostycznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2016, 20:24
Post: #9
RE: dowód rejestracyjny
(12-12-2016 18:39 )marine napisał(a):  ...jasnej podstawy prawnej...
niom, dokładnie jak mówisz.
Ale wielu gliniarzy i kilku diagnostów których znam mówi jasno, pojazd do ruchu dopuszcza:
- zaświadczenie (te do 7dni o ile dopuszcza poruszanie się pojazdem, np dojazd do miejsca garażowania),
- Pozwolenie Czasowe,
- Dowód Rejestracyjny,
i w tych dokumentach o ile jest na to miejsce ma być naniesiony termin okresowego badania technicznego. Np Wydział Komunikacji nie wyda twardego dowodu jak wydając pozwolenie czasowe termin badania był krótszy niż chyba 14 czy 30 dni o ile nie okażemy zaświadczenia ze stacji kontroli pojazdów o przeprowadzonym okresowym badaniu technicznym zakończonym wynikiem pozytywnym.

A najlepszy hicior jaki widziałem kilka razy to po wykorzystaniu wszystkich pól w Dowodzie (1 starostwo+5 dla diagnosty) genialny diagnosta wbija (chyba pieczątka) taki krzyżyk w środek (adnotacje urzędowe) Dowodu i leci jeszcze 4 badania techniczne w tym krzyżyku/ramce.
Fakt że potrafią jeszcze dwa badania wbić bez tego krzyżyka też się zdarza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2016, 06:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016 06:45 przez marine.)
Post: #10
RE: dowód rejestracyjny
Na przeglądy masz jedna czesc (stronę) dowodu a na adnotacje dwie części (strony) z czego w 99% przypadkow max to zapełnione poł jednej strony przez współwłaściciela + lpg.
Gdzie tu logika? A hit to nowy wymysł ze razem z pieczątka bedziesz okazywać zaświadczenie o badaniu Smile. Takie były plany miłościwie nam uprzykrzających.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS