Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Program modernizacji 2017-2020
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Zapożyczone z IFP - o tam się przecieki pojawiły.
Jeśli chodzi o podwyżki to szału nie ma .
Na cztery lata programu ,tylko w dwóch przewidziano podwyżki dla funkcjonariuszy.
Jedna w 2017 - wychodzi coś koło zlp 290-300 brutto i druga w 2019 - coś koło 340-350 zlp brutto.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...9072_o.jpg
O widzę, że podwyżka do kwoty bazowej. Przynajmniej do momentu uzgodnień ;-)
Dla mnie bomba. W sam raz aby po 20tym spadać na emke.
Planuję emkę w lutym 2017r. - jak będą podwyżki w 2017r. powiedzmy kwiecień/maj to mnie już ominą rozumię.... Sad
(26-05-2016 19:23 )Matarez napisał(a): [ -> ]Planuję emkę w lutym 2017r. - jak będą podwyżki w 2017r. powiedzmy kwiecień/maj to mnie już ominą rozumię.... Sad

Nie ominą. Pierwsza transza podwyżek ma obowiązywać od 01.01.2017 czyli w twoim przypadku załapiesz się na nie - czyli jakieś 290-300 zlp brutto do przodu.
Podwyzki ok, jak najbardziej porządane ale nie chce mi sie wierzyc aby rzadzący pozostawili na dotychczasowym poziomie naliczanie emki...juz obecnie przebakuja ze sa za duze róznice miedzy nami a cywilami..sadze ze jakies zmiany wprowadza.
Jakoś sceptycznie podchodzę do tych rewelacji. Ciekawe skąd wezmą siano na podwyżki. Budżet państwa tego nie wytrzyma.
Na 500+ kasa się znalazła, a na podwyżki tegoroczne po wielkich bojach wyszło ledwie po ok. 160 zł. Jakoś nie widzę możliwości takich podwyżek. Kiedy była zaplanowana podwyżka po 300 brutto trzeba było się modlić żeby nie została uruchomiona rezerwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych bo stąd ona się brała. A rok 2019? Przecież chyba wybory do sejmu.
(26-05-2016 19:41 )Bond napisał(a): [ -> ]Podwyzki ok, jak najbardziej porządane ale nie chce mi sie wierzyc aby rzadzący pozostawili na dotychczasowym poziomie naliczanie emki...juz obecnie przebakuja ze sa za duze róznice miedzy nami a cywilami..sadze ze jakies zmiany wprowadza.

Też się tego boję - wszystko doliczają do stopnia a nie do podstawy...Żebym tylko zdążył "uciec" z tym co mam...
http://gazetaolsztynska.pl/359317,Celnic...z49nCNx2GW

Mnie niepokoi powolne testowanie w niektórych w dpg przejmowania obowiązków IC. Jak byśmy i tak mieli za mało roboty. Można dać 300 zł podwyżki jak się zlikwiduje etat za 3000 zł.
i kontroler za te 300 więcej będzie robił za pogranicznika i celnika a jak fajka pojedzie z pasów to i będzie można uwalić mu parę procent z 13, zero nagród jak nie na postępowaniu się zakończy.
Oczywiście rządzący powiedzą że to ogromne oszczędności bo siedzi jeden człowiek a nie dwóch i najlepsze że będą mieli trochę racji.
a po co mają być celni na zielonym pasie?jak niewychodzą do aut i nie sprawzająnic? tylko wczytuja dokument w system celny?
Życzę Wam jak najbardziej tych podwyżek. Patrzmy jednak realnie - gospodarka raczej nie będzie aż tak się rozwijała jakby tego sobie życzył rząd. W planach przypominam - zwiększenie armii o 50 % ( opłacana z budżetu państwa) , przywrócenie 150 komisariatów policji ( budżet państwa) - tanie mieszkania ( budżet państwa) , program 500 + ( budżet państwa - ten już istnieje) , zwiększenie kwoty wolnej od podatku ( spadek wpływów do budżetu) , zmniejszenie wieku emerytalnego ( większe wydatki ZUS-u , czyli i tak budżetu państwa) , bezpłatna opieka lekarska dla wszystkich nawet nieubezpieczonych ( budżet państwa) -- pytanie kto na to zarobi albo o ile wzrosną podatki , nie koniecznie te dochodowe a np, od deszczu, wody, oddychania, paliwa , akcyza itd- wena twórcza do rozwinięcia.
Pozdrowienia od emeryta , który życzy wam na rękę jak najwięcej ...
P.S zapomniałem o wcieleniu do "mundurówki" celników a i SOK jest w planach oraz ITD
Uszczelnienie systemu zwiazanego z Vat-em. Bezwzgledne sciganie przestepcow podatkowych, nakladanie na nich stosownych kar, zabezepieczanie mienia uzyskanego z przestepstw.

I masz odpowiedz gdzie znalezc kaske na programy rzadu.
(05-06-2016 20:36 )wiedźma napisał(a): [ -> ]Uszczelnienie systemu zwiazanego z Vat-em. Bezwzgledne sciganie przestepcow podatkowych, nakladanie na nich stosownych kar, zabezepieczanie mienia uzyskanego z przestepstw.

I masz odpowiedz gdzie znalezc kaske na programy rzadu.
Bład...obecna władza na to nie pójdzie..za bardzo chce sie przypodobać aby iść na totalna fiskusowa wojnę.
Zapewne trochę podkręca i uszczelnia ale to kropla w morzu potrzeb.
W zeszłym roku podaż pieniądza krajowego na wolnym rynku zwiększyła się o 10% co ku zdziwieniu analityków skutkowało dalszym utrzymaniem się deflacji a "książkowo" powinno stymulować inflację. Ekonomia ma to do siebie, że ciężko przewidzieć rzeczywiste skutki a balans pomiędzy pozytywnym a negatywnym wpływem jest dosyć "płynny". Ilu ekonomów tyle teorii sukcesu.

W Szwajcarii powstała inicjatywa (którą właśnie odrzucono w referendum narodowym), że każdy pełnoletni obywatel będzie otrzymywał 2500 franków miesięcznie (10 tyś. pln) i to nie pracując.

http://wyborcza.biz/biznes/1,148286,2019...rects=true

Osobiście uważam, że nie ma co oglądać się na innych tylko walczyć o swoje i cieszyć się wszystkim tym co uda nam się dorzucić do portfela. Przez 8 lat rządów liberałów nie było tego za wiele - obstawię, że było to nawet mocne cofnięcie w realnych zarobkach i tzw. "przywilejach" (zabranie diet, dodatków za pracę na granicy, 80% za L4, zabranie półtora za rok). Teraz jest szansa aby choć odrobinę się wybić.

Jeśli w przyszłości zmieni się władza na jakoby "demokratyczną" to już złamanego grosza nie zobaczymy.... "Demokraci" mają to do siebie, że owszem zaspokajają potrzeby ..ale głównie swoje.
(05-06-2016 20:36 )wiedźma napisał(a): [ -> ]Uszczelnienie systemu zwiazanego z Vat-em. Bezwzgledne sciganie przestepcow podatkowych, nakladanie na nich stosownych kar, zabezepieczanie mienia uzyskanego z przestepstw.

I masz odpowiedz gdzie znaleźć kaskę na programy rządu.
I myślisz, że to wystarczy ? dodatkowych około 50 tyś etatów w armii licząc lekko po 5000 zł na jeden hełm ( pensja umundurowanie wyposażenie itp ) daje w licząc lekko 3 miliardy dodatkowych kosztów w skali roku ... a w tej chwili nie mają kasy na pielęgniarki - za to jest kasa na katolicki zlot młodzieży ... Jakby kas była to by w pierwszej kolejności poobsadzali wakaty we wszystkich służbach.
Gdyby faktycznie uszczelnić system podatkowy (a w szczególności VAT i akcyza) to Polska byłaby boooogatym krajem. Niestety poza szumnymi hasłami o uszczelnieniu nic w tym kierunku się nie robi.Confused
No nie wiem. Z jednej strony podwyżki z drugiej odchudzanie budżetówki. Jak na razie to tylko projekty.
http://biznes.onet.pl/praca/odchudzanie-...wki/603nmk
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Przekierowanie