Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? (/showthread.php?tid=347)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - guciod - 23-01-2013 09:41

Podobno Maja dawac nowe mundury które testowali ostatniio ,a Mundurówka bedzie wypłącona w tym roku w kwocie 800zł macie jakies potwierdzone info w tej sprawie??


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - weteran - 23-01-2013 13:08

Ja nic nie slyszalem o tych bredniach ktore napisales mundurówka 8 stowek przesada mysle ze to jakies ploty bo by bylo juz glosno


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - arek32 - 23-01-2013 13:45

Ja nie uważam to za brednie. Coś w tym jest,nowy komendant nosi już coś nowego, więc i pewnie my dostaniemy a jak dostaniemy to pewnie nam potrącą, kwestia tego czy zdążą dać przed czy po mundurówce.Jeżeli dadzą po mundurówce to potrącą w przyszłym roku.
Policjanci mieli podobnie,poniżej link.

http://gazeta.policja.pl/portal/997/991/51412/Ozakupach_ipotraceniach.html


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - PlanetaX - 23-01-2013 13:58

Żeby coś wprowadzać potrzeba zmian w rozporządzeniach gdyż to właśnie one "normalizują" nasz wygląd. Ostatni projekt z 2012 r. wprowadzał zmianę w postaci dwujęzyczności napisu Straż Graniczna, który miał się dodatkowo pojawić w wersji angielskiej czyli "Polish Border Guard". Jednak z tego co pamiętam nasze przemundurowanie miało nastąpić do dnia 31 marca 2018 r. a do tego czasu "przejściowo" będzie można używać i nowych i starych wzorów.

Jakby coś w linku znajduje się ów projekt:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbip.msw.gov.pl%2Fdownload%2F4%2F14803%2FProjekt__uzgodnienia.pdf&ei=JN3_ULe5Gc3E4gSX2oCYAg&usg=AFQjCNHSXMX6YcOF-xnnJC1AAZusuVtfyA&sig2=HT4KBySGrAxTYy9D5ln8Iw&bvm=bv.41248874,d.bGE


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - quasimodo1 - 23-01-2013 14:32

(23-01-2013 13:45 )arek32 napisał(a):  Ja nie uważam to za brednie. Coś w tym jest,nowy komendant nosi już coś nowego, więc i pewnie my dostaniemy a jak dostaniemy to pewnie nam potrącą, kwestia tego czy zdążą dać przed czy po mundurówce.Jeżeli dadzą po mundurówce to potrącą w przyszłym roku.
Policjanci mieli podobnie,poniżej link.

http://gazeta.policja.pl/portal/997/991/51412/Ozakupach_ipotraceniach.html

Spokojnie ,dopiero zaczeli testować. Testowanie z rok ,poprawki , rozpisanie przetargu i wdrożenie do produkcji. Minimum 18 mcy. I dopiero można mówić o obcinaniu części mundurówki osobom które otrzymają nowe umundurowanie - może to potrwać do 2018 roku - co nie zmienia faktu żew okresie przejściowymdo 2018 roku funkom którzy otrzymają nowe umundurowanie nie będzie potracana część mundurówki w roku mundurowym w którym otrzymają nowe umundurowanie . W tym roku to za wcześnie


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Szef - 23-01-2013 14:39

Narazie będą testowane w Podlaskim.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - bosNS - 23-01-2013 15:21

oraz Alzheimer w nowym umundurowaniu będzie wypasał owce na hali w Nowym Sączu Big Grin


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - niepokorny - 24-01-2013 00:19

Wydaje mi się, że w policji obcieli mundurówkę bo tam odbyła się rewolucja polegająca na totalnej wymianie umundurowania. A u nas mają być tylko niewielkie zmiany kosmetyczne.
Myślę, że będzie tak jak wtedy, gdy wprowadzano nowy wzór umundurowania (ten z lamówką). Czyli mundurówka w pełnej wysokości a funkcjonariusz ma sam zadbać by do końca okresu przejściowego mieć aktualne mundury. No ale póki co spokojnie poczekajmy do zmiany rozporządzenia.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - goral - 24-01-2013 18:53

jak byłem w grudniu w Lubaniu to widziałem nowe mundury ponoć 01 osobiście dostarczył je do testów są jedno kolorowe ciemno zielone jak niemiecka służba ma


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Alzheimer - 24-01-2013 21:34

(23-01-2013 15:21 )bosNS napisał(a):  oraz Alzheimer w nowym umundurowaniu będzie wypasał owce na hali w Nowym Sączu Big Grin

Bardzo żałuję, ale w nowym umundurowaniu SG nie pośmigam w Nowym Sączu. Nie będzie już etatów. :-)
Chyba że Janosik będzie miał wakaty Big Grin


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - lenek - 24-01-2013 23:21

Za Kiszczaka w Nowym Sączu milicjanci paśli "barany". Historia może się powtórzyć Smile


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - pienia - 28-01-2013 18:49

witam!żeby nie zakładać nowego wątku...wie ktoś jak ma wyglądać nowy mundur polowy?


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - mateusz - 30-01-2013 22:14

To co przysłali do testów jest uniwersalne tzn. spodnie rip stop, kurtka z podpinką polarową czarną z napisami "straż graniczna" i powtórzenie w j. angielskim "Polish Border Guard", do tego zielona bejsbolówka i czarna czapka zimowa. Buty z membraną zimowe za kostkę , letnie do kostek . Całkiem ciekawie się prezentuje . Ci którzy mają to testować mają chodzić na przejściu na wszystkie posterunki jak i do kontroli. Co trzy miechy mają pisać swoje opinie i spostrzeżenia. Więc pewnie nie wcześniej niż za dwa lata nie wejdą do użytku powszechnego.
Zielona ma dostać jeszcze coś innego ale jeszcze nie doszło.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Damian1978 - 30-01-2013 22:37

Witam, widzę, że temat przeniósł się gdzie indziej. Nie szkodzi. Z uwagą i zainteresowaniem śledzę ten wątek od dłuższego czasu. Mateusz, a dałbyś radę zrobić kilka fotek poszczególnych elementów umundurowania? Proszę o to ze względu na fakt, że dostęp do takich materiałów jest raczej mizerny a chęć poznania ogromna Smile Poza tym pokazałbym je z chęcią chłopakom z placówki. Będę wdzięczny za fotki i więcej opisów. A jak jeszcze umieściłbyś, czy może ktoś z twoich znajomych, własne opinie, to byłyoby jeszcze lepiej. Z góry dzięki. PS. Widzę, że czapka będzie jednak czarna Smile


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - mateusz - 31-01-2013 13:46

W najbliższym czasie nierealne - urlop.

Czarna czapka jest zimowa , letnia zielonoszary bejsbol - chyba jedyny nieudany element w nowym mundurze. Z ciekawostek to stopnie jak i emblemat SG jest na praktycznych rzepach. O uniwersalności może świadczyć fakt iż na plecach kurtki jest otwierana kieszeń z której "wysuwa" się element kurtki z napisem " straż graniczna" i "Polish Border Guard", napisy są odblaskowe, kurtka z mnóstwem ukrytych kieszonek. Jak wrócę z urlopu postaram się coś wrzucić


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - PlanetaX - 31-01-2013 15:16

Jeśli ktoś dysponuje już kompletem nowego umundurowania i może je "obfocić" co by i inni mogli je zobaczyć to prosiłbym o podesłanie zdjęć na mój forumowy mail:

planetax@onet.eu

A ja zdjęcia umieszczę na forum.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - sniper1512 - 31-01-2013 19:35

(31-01-2013 15:16 )PlanetaX napisał(a):  Jeśli ktoś dysponuje już kompletem nowego umundurowania i może je "obfocić" co by i inni mogli je zobaczyć to prosiłbym o podesłanie zdjęć na mój forumowy mail:

planetax@onet.eu

A ja zdjęcia umieszczę na forum.

Witam. Plentax zobacz na stronie BiO SG temat odprawa roczna tu masz link
http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/?selart12=6#art6
tam 01 Bieszczadzkiego ma nowy wzór umundurowania (fot 001 i 004).
Pozdrawiam.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Damian1978 - 31-01-2013 19:49

01 testuje mundur! Dobre Smile))) Ciekawe ile razy będzie miał go na sobie w polu? Zawsze wydawało mi się, że testować powinni tylko ludzie z pierwszej linii a nie z biura. Ale moze się mylę. Ale do rzeczy. Na pierwszy rzut oka potwierdza się moje przypuszczenie, że kolory różnych elementów umundurowania, choć z założenia miały być takie same, będą się różnić - patrz spodnie-kurtka. Fajnie wygląda czapka - o to właśnie chodziło. Ten napis z tyłu, chowany wydaje sie lekko nietrafiony - kiedy go wyciagać a kiedy chować? Wolałym cos na stałe. Kurtka prezentuje się fajnie. Zobaczymy jak tam faktyczne możliwości i parametry. Spodnie też źle nie wyglądają. Ale mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć każdy element umundurowania osobno.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Nemo - 31-01-2013 21:09

No walśnie, kolega wyżej zauważy slusznie, że 01 BiOSG testuje. Chwala mu za to, ale niech da szansę potestować coś tym z pod chmórki bo to oni będą mieli coś do powiedzenia w tym temacie. Cieplo ich pozdrawiam.


RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - quasimodo1 - 31-01-2013 21:42

Dobre sobie -testuje.Chyba raczej trzeba to nazwać lansem .Trudno nazwać testowaniem zakup 40 kompletów umundurowania z której to ilości - połowa jest rozdana kadrze kierowniczej SG. Wiecie na czym polega testowanie - na intensywnym użytkowaniu poszczególnych elementów umundurowania przez cztery pory roku w różnych warunkach atmosferycznych i do tego w terenie. Trudno nazwać testowaniem nasiadówkę przy stołach biurowych plus 3 godzinny spacer - no chyba że ma to wpływ na ścieralność materiału umundurowania na łokciach. Ciekawe czy zeropierwsi uzupełniają teczkę z pytaniami dotyczącymi użytkowania nowego umundurowania a będzie tego z 100 stron . Wydaje mi się że i tak to wprowadzą nie oglądając się na uwagi "testujących " jeśli tacy się znajdą wśród grupy rzeczywiście testujących "NA GRANICY " A wracając do fot z odprawy to gratuluje nakryć głowy do umundurowania kadrze kierowniczej OSG - brakowało tylko do kompletu piórek - wymagają od swoich podwładnych regulaminowego nakrycia głowy na służbie - no ale co wolno wojewodzie to nie ......