Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z Wojska do SG
23-01-2018, 06:17
Post: #21
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
Ale w SG jest mało prawdopodobne, że trafisz akurat do tej placówki oddalonej o te 15km...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2018, 20:48
Post: #22
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(22-01-2018 20:08 )Waldencjusz napisał(a):  Aż tak źle jest w SG??? Jak z zarobkami sprawa wygląda??? U mnie bardziej chodzi o to,ze placówki SG są znacznie bliżej mojego domu niż jednostka w której służę. A różnica między 150 km a 15 km dojazdu do pracy chyba jest różnica
Pytasz poważnie?
Był pasek, był stempel jest teraz coś innego, stażu całe gówno bo chyba 7 lat, może ciut ponad. Nie przyjąłbym się drugi raz. Pod względem finansowym hujnia. Znajomi z którymi się uczyłem mają te 500-1000zł więcej na miesiąć i weekendy święta w domu a urlopy to im szefostwo każe odbierać jak nie ma roboty (boże narodzenie i za sylwestra kawałek) bo i tak mało kto pracuje. Taki ich fach.
W promieniu 20 km mam dwie placówki z zieloną, do 30 km mam oddział, wywalili mnie na samym początku ponad 100km od domu bo potrzeba służby. Przenieść się? Jedyny kierunek to jest placówka gdzie teraz pełnię służbę, na inne się nie da. Do jednostek ŻW czy MONu też mam kawałek (80 i chyba 70km) i nie wiem czy nie zacząć tam szukać.
U nas już 7 osób walnęło kwity w grudniu a następni się szykują. Przyjście do SG było tylko po to aby spróbować, może się spodoba a teraz to aby tylko sierścia dostać i spierniczać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 12:30
Post: #23
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(27-12-2014 13:07 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Żeby rozpocząć służbę w SG musisz się zwolnić ze służby w WP. Procedura wygląda następująco- decydujesz gdzie chcesz podjąć służbę i dowiadujesz się czy jest tam prowadzony nabór. Jeżeli tak to składasz dokumenty i przystępujesz do egzaminów oraz badań. Kiedy zakończysz procedurę rekrutacyjną domagasz się zaświadczenia o przyjęciu do służby w SG z chwilą zwolnienia z WP. Dostajesz zaświadczenie i wypowiadasz stosunek służbowy w armii. Niektórzy twierdzą, że przed złożeniem aplikacji dobrze jest porozmawiać z komendantem jednostki organizacyjnej. Osobiście uważam, że to nie ma sensu, cały temat załatwiasz z Wydziałem Kadr i Szkolenia wybranego oddziału. Komendant PSG i tak nie ma nic do powiedzenia w sprawie rekrutacji, więc ani nie pomoże ani nie zaszkodzi, dostanie ludzi takich jak mu oddział dobierze.
Kwestia uznania stopnia wojskowego uregulowana jest w art. 61 ust. 1a ustawy o Straży Granicznej:
Osobę przyjmowaną do służby i posiadającą stopień wojskowy można mianować na stopień obowiązujący w Straży Granicznej, równorzędny z posiadanym stopniem, jeżeli osoba ta wykazuje kwalifikacje i umiejętności szczególnie przydatne do pełnienia służby w Straży Granicznej.
Przepis szczegółowy zawarty jest w par. 7 oraz załączniku nr 2 niniejszego rozporządzenia:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...2408&min=1
Po przedstawieniu dokumentów w Wydziale Kadr i Szkolenia oddziału SG powinieneś uzyskać odpowiedź czy Twój stopień wojskowy zostanie uznany. Wszystkie lata służby zostaną Ci zaliczone. Misje zagraniczne są Twoim atutem, a nie przeszkodą.
Pozdro!

Czy Departament Kadr MON musi wyrazić mi zgodę na pracę w SG ? Jestem powołany w dokładną data na rozpoczęcie służby w SG. Napisałem wypowiedzenie z dniem 30.11. Podoficer sztabowy sekcji s1 powiedział, że nawet jeśli się zwolnie to mogę nie dostać zgody od departamentu kadr MON na służbę w SG. Pierwszy raz się spotykam z taką informacją. Możesz się jakoś odnieść do tej sprawy ? Z góry dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 14:42
Post: #24
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(28-10-2019 12:30 )Taraś napisał(a):  
(27-12-2014 13:07 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Żeby rozpocząć służbę w SG musisz się zwolnić ze służby w WP. Procedura wygląda następująco- decydujesz gdzie chcesz podjąć służbę i dowiadujesz się czy jest tam prowadzony nabór. Jeżeli tak to składasz dokumenty i przystępujesz do egzaminów oraz badań. Kiedy zakończysz procedurę rekrutacyjną domagasz się zaświadczenia o przyjęciu do służby w SG z chwilą zwolnienia z WP. Dostajesz zaświadczenie i wypowiadasz stosunek służbowy w armii. Niektórzy twierdzą, że przed złożeniem aplikacji dobrze jest porozmawiać z komendantem jednostki organizacyjnej. Osobiście uważam, że to nie ma sensu, cały temat załatwiasz z Wydziałem Kadr i Szkolenia wybranego oddziału. Komendant PSG i tak nie ma nic do powiedzenia w sprawie rekrutacji, więc ani nie pomoże ani nie zaszkodzi, dostanie ludzi takich jak mu oddział dobierze.
Kwestia uznania stopnia wojskowego uregulowana jest w art. 61 ust. 1a ustawy o Straży Granicznej:
Osobę przyjmowaną do służby i posiadającą stopień wojskowy można mianować na stopień obowiązujący w Straży Granicznej, równorzędny z posiadanym stopniem, jeżeli osoba ta wykazuje kwalifikacje i umiejętności szczególnie przydatne do pełnienia służby w Straży Granicznej.
Przepis szczegółowy zawarty jest w par. 7 oraz załączniku nr 2 niniejszego rozporządzenia:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...2408&min=1
Po przedstawieniu dokumentów w Wydziale Kadr i Szkolenia oddziału SG powinieneś uzyskać odpowiedź czy Twój stopień wojskowy zostanie uznany. Wszystkie lata służby zostaną Ci zaliczone. Misje zagraniczne są Twoim atutem, a nie przeszkodą.
Pozdro!

Czy Departament Kadr MON musi wyrazić mi zgodę na pracę w SG ? Jestem powołany w dokładną data na rozpoczęcie służby w SG. Napisałem wypowiedzenie z dniem 30.11. Podoficer sztabowy sekcji s1 powiedział, że nawet jeśli się zwolnie to mogę nie dostać zgody od departamentu kadr MON na służbę w SG. Pierwszy raz się spotykam z taką informacją. Możesz się jakoś odnieść do tej sprawy ? Z góry dziękuję

Nie musi i tego nie robi. Jeżeli chcesz więcej informacji to pisz na priv.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 18:29
Post: #25
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(28-10-2019 12:30 )Taraś napisał(a):  Czy Departament Kadr MON musi wyrazić mi zgodę na pracę w SG ? Jestem powołany w dokładną data na rozpoczęcie służby w SG. Napisałem wypowiedzenie z dniem 30.11. Podoficer sztabowy sekcji s1 powiedział, że nawet jeśli się zwolnie to mogę nie dostać zgody od departamentu kadr MON na służbę w SG. Pierwszy raz się spotykam z taką informacją. Możesz się jakoś odnieść do tej sprawy ? Z góry dziękuję
Po zwolnieniu Departament Kadr MON nie ma sprawie Twojej dalszej służby w innej formacji mundurowej nic do powiedzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 18:36
Post: #26
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
No to chyba będzie pierwszy przypadek przeniesienia z MON do SG od wielu lat Smile

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 20:00
Post: #27
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
raczej zdarzały się przeniesienia w drugą stronę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 20:21
Post: #28
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
Raczej tylko w drugą stronę.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 23:08
Post: #29
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
Były z monu do SG a potem powrót do monu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2019, 09:39
Post: #30
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(28-10-2019 18:36 )keyser soze napisał(a):  No to chyba będzie pierwszy przypadek przeniesienia z MON do SG od wielu lat Smile

Każdy mówi, że jestem jebniety ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2019, 17:48
Post: #31
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(29-10-2019 09:39 )Taraś napisał(a):  Każdy mówi, że jestem jebniety ?

Każda formacja ma do zaoferowania inne warunki, zasady oraz inną specyfikę służby i osądzanie kogoś pod kątem wyboru koloru munduru jest głupotą. Jedni szukają pieniędzy i awansów, inni stabilizacji, kolejni satysfakcji z wykonywanego zajęcia. Gdy ja zmieniałem kolor z zielonego (SG) na niebieski, po przyjściu do nowej jednostki ludzie pukali się w głowę i zagadywali "coś ty, chłopie, najlepszego w życiu zrobił - zwariowałeś na starość (miałem wtedy praktycznie nabyte prawa emerytalne)?". No i po przepracowanych czterech latach mogę stwierdzić jedno: zrobił bym to samo ponownie, jeszcze raz i jeszcze sto kolejnych razy Smile dlatego warto szukać swojego miejsca, nie bać się zmian i iść do przodu. Pozdro Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2019, 11:42
Post: #32
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(29-10-2019 17:48 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(29-10-2019 09:39 )Taraś napisał(a):  Każdy mówi, że jestem jebniety ?

Każda formacja ma do zaoferowania inne warunki, zasady oraz inną specyfikę służby i osądzanie kogoś pod kątem wyboru koloru munduru jest głupotą. Jedni szukają pieniędzy i awansów, inni stabilizacji, kolejni satysfakcji z wykonywanego zajęcia. Gdy ja zmieniałem kolor z zielonego (SG) na niebieski, po przyjściu do nowej jednostki ludzie pukali się w głowę i zagadywali "coś ty, chłopie, najlepszego w życiu zrobił - zwariowałeś na starość (miałem wtedy praktycznie nabyte prawa emerytalne)?". No i po przepracowanych czterech latach mogę stwierdzić jedno: zrobił bym to samo ponownie, jeszcze raz i jeszcze sto kolejnych razy Smile dlatego warto szukać swojego miejsca, nie bać się zmian i iść do przodu. Pozdro Smile

Czasami nie chodzi o pieniądze. Masz rację. Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2020, 20:52
Post: #33
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
Witam. Również zamierzam przejść z wojska do sg. Obecnie jestem w stopniu st.szeregowy w służbie kontraktowej i to moje główne powody dlaczego chcę się przenieść dla awnasów i służby stałej. Pracuję w wojsku 5 lat czy lata pracy będą się wliczać w służbie w sg ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2020, 08:41
Post: #34
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(10-01-2020 20:52 )IceCool27 napisał(a):  Witam. Również zamierzam przejść z wojska do sg. Obecnie jestem w stopniu st.szeregowy w służbie kontraktowej i to moje główne powody dlaczego chcę się przenieść dla awnasów i służby stałej. Pracuję w wojsku 5 lat czy lata pracy będą się wliczać w służbie w sg ?

Oczywiście wszystko co w mundurze liczy ci się do emerytury, ponieważ to służba równorzędna z SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2020, 09:39
Post: #35
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
To ja mam podobnie tylko że prawie osiem lat służby więc stare zasady emerytalne. I pytanie a jak z dodatkiem za wieloletnią służbę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2020, 11:06
Post: #36
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
(11-01-2020 09:39 )AlfonsBiernacki napisał(a):  To ja mam podobnie tylko że prawie osiem lat służby więc stare zasady emerytalne. I pytanie a jak z dodatkiem za wieloletnią służbę?

1%od podstawy za każdy rok służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2020, 00:12
Post: #37
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
Będąc przyjętym na starych zasadach i nie mając możliwości przejścia do służby stałej tylko przejście do innej formacji - sg, policja, psp, sop. Takie moje zdanie! Pieniądze może lepsze w monie, ale osobiście wolę większy komfort stałej służby, aniżeli niepewność czy kontrakt przedłużą.

Informacje, ciekawostki, artykuły związane ze służbą w Policji - http://niebiescy997.pl/. Funkcjonariusz prewencji - bez ściemy i owijania w bawełnę o robocie na ulicy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2020, 10:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2020 10:22 przez Jajko_pawiana.)
Post: #38
RE: Przeniesienie z Wojska do SG
odnośnie wysługi z MON w MSWiA, może komuś się przyda. Wkleiłem najważniejsze rzeczy, bez zbędnej agitacji i pierdzenia o "etosie" Smile

Cytat:Na nasz adres mailowy, w ramach cyklu informacyjnego dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji otrzymaliśmy kolejne zapytania – w tym tygodniu osoba zainteresowana zmianą rodzaju służb mundurowych zadała następujące pytanie: „Jak lata przepracowane w wojsku wliczają się w staż pracy w policji i późniejszą emeryturę? Jestem żołnierzem zawodowym i interesuje mnie służba w policji.”

Emerytura funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. obliczana jest wyłącznie za okres służby i okresy równorzędne ze służbą.

Na podstawie art. 18b ust. 2 „Ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji..” za okres równorzędny ze służbą traktuje się okresy służby wojskowej uwzględniane przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej.

Z kolei na postawie § 4 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia MSWiA z dnia 6 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego, okres zawodowej służby wojskowej wlicza się do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego.

http://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzial...k1Q5R111-0

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS