Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki dla najbiedniejszych
19-10-2017, 09:03
Post: #31
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
(18-10-2017 21:10 )kszekosz napisał(a):  braeven się myli. Z grupy nie wynika ile kto ma obowiązków i odpowiedzialności, bowiem zdarza się f-sz w PSG na 02 ma więcej obowiązków niż f-sz w KGSG na 09, także to trzeba rozpatrywać w oparciu o miejsce pełnienia służby, zakres obowiązków no i natłok pracy w danej jednostce org. Mówię w obu przypadkach o stanowiskach wykonawczych, a pomijam już zupełnie odjechane grupy ...naste, które na Placówce zajmują już tylko komendanci, a w szkołach i KG zwykli biurowcy.

Ale akurat Komendantom te grupy się należą bo wbrew pozorom to ciężki kawałek chleba. Kapral Marchewka stresuje się tylko wtedy gdy sam coś zmaluje. Komendant ma pod sobą powiedzmy 300 takich kaprali i stresuje się za każdym razem gdy któryś z nich czegoś niedopełni bądź stworzy sytuację "dziwną". Do tego dochodzi jeszcze dyspozycyjność, polityka, reprezentacyjność itp. itd..... Im większa placówka i większy ruch ludzki w obrębie placówki tym i więcej sytuacji stresogennych. Każdemu też wydaje się, że będzie idealnym szefem ..do momentu aż tym szefem się staje. I tu nagle teoria z praktyką kompletnie się nie pokrywa. Jesteś "wspaniałomyślny" dla podwładnych to dostajesz po dupie od przełożonych za brak realizacji zadań służbowych. Realizujesz zadania to znowu jesteś złym szefem bo każesz w pracy do pracować co też jest nie do przyjęciaWink

Różnice na grupach istnieją bardziej w waszych głowach aniżeli przekładają się na realne pieniądze:

grupa 04 - 1880 netto ( na rękę)
grupa 06 - 2120 netto + 240 netto
grupa 07 - 2240 netto + 360 netto
grupa 08 - 2300 netto
grupa 09 - 2360 netto
grupa 10 - 2420 netto
grupa 11 - 2480 netto (zastępca Komendanta PSG II kat, Komendant PSG III Kat)

Faktycznie powalająca różnica pomiędzy 04 grupą a Komendantem III Kat/Zastępcą II kat na 11 grupie całe 600 pln netto.

Do tego dochodzi jeszcze stopień wysługa i dodatek służbowy. I to właśnie ten dodatek służbowy ma funkcjonować jako swego rodzaju wartościowanie stanowiskowe. A realnie jest tak (przynajmniej u nas), że zdecydowana większość podwładnych ma wyższe dodatki służbowe aniżeli ich przełożeni. Konkludując... wniosek jest taki, że "jakościowo" to właśnie przełożeni powinni brać przykład ze swoich podwładnych a nie na odwrót. Jak tak dalej pójdzie to dojdzie do precedensu, że awans będzie karą a ludzie będą dobrze pracować nie dlatego aby awansować tylko dlatego żeby nie awansować i na tym nie tracićBig Grin

(17-10-2017 16:16 )Grubcio napisał(a):  Tak Grupa 02 - 2760, a jak sam napisałeś grupa 04 - 3600 i różnica wynosi prawie 900 zł. Nie oszukujmy się w naszej formacji nigdy nie ma tak, że ten kto się bardziej stara czy ma potężną wiedzę lub doświadczenie idzie wyżej bo pewnych praktyk się nie przeskoczy. Wystarczy, że nie jesteś kumplem królika i choćbyś nie wiem jak się starał możesz nawet nie wywlec się z mułu placówkowego Big Grin niektórzy do tej pory nie mają uśrednionego dodatku na 02 do 400 zł na 04 do 550 zł Big Grin ahh ta cudna nasza formacja, a kwestie dodatków też drażliwy temat jak ciągle biorą ci sami bo reszta nie zasługuje bo to nieroby, a szczerze nie każdemu się trafi fuks przypuśćmy na zielonej, że łapnie nielegalnego czy fajkę czasami niektórzy drepczą po parę lat i orzą ta granice ale co z tego nie ma wyników nie ma dodatku Big Grin lepiej dać pałacowi Wink. Nie wyklucza to też sytuacji, że po złapaniu nielegalnych czy fajki funkcjusz usłyszy, że to wszystko jest w jego obowiązkach i nici z czegokolwiek Smile Big Grin jedno sekundowa pochwała wzrokowa i tyle Big Grin znam takie przypadki Wink

2600 netto to minimum startowe w formacji - kapral, 02 grupa, min 10% dodatku służbowego, zerowa wysługa. Nie da się zarabiać mniej. Moim zdaniem nie ma fizycznej możliwości aby po 10 latach zarabiać mniej niż 3 tyś netto. Te 3 tyś. wychodzi przy przy min 10% dodatku służbowym. I nie obniżajcie sobie uposażeń o wykupywane ubezpieczenia, składki itp. bo to sami się na to decydujecie. To, że kupujesz ubezpieczenie za 100 pln nie oznacza, że o tą wartość obniżasz sobie pobory. Ostatnio przychodzi do mnie taki zapłakany mistrz z kwitkiem wypłatowym, że co ja wypisuję za głupoty gdyż on zarabia 2700 na rękę. A na kwitku masa odpisów 250 ubezpieczenie, 5 stów składka na kasę zapomogową, związki, coś tam jeszcze wykupione było w sumie nawet nie wiedziałem co to ..i on mi beczy, że na rękę ma 2700. Uwierzcie, że w takich przypadkach opada mi wszystko co opaść może.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Podwyżki dla najbiedniejszych - Bond - 29-09-2017, 08:46
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych - PlanetaX - 19-10-2017 09:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS