Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki dla najbiedniejszych
19-10-2017, 19:57
Post: #37
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Całkowicie się zgadzam z PlanetaX. Większość funkcjonariuszy nie do końca zdaje sobie sprawę jak bardzo są spłaszczone zarobki w naszej formacji co objawia się sytuacjami w których podwładny zarabia więcej niż jego przełożony. A sytuacja tego typu jest kuriozum.
Jak wygląda różnica na poszczególnych grupach uposażenia zostało już pokazane, natomiast problem z dodatkiem służbowym i funkcyjnym polega na tym, że różnica między nimi objawia się tylko w nazwie i możliwości odbioru nadgodzin. Dziś kierownik zmiany (07) to stanowisko zaszeregowane do stopnia st. chor. szt./kpt., a starszy kontroler (04) sierż. szt./st. chor. szt. Jeżeli na obu tych stanowiskach są chorążowie z podobną wysługą (nota bene z wysługi to są przysłowiowe śrubki) to różnica w ich zarobkach wynosi 400-500 PLN. Dzielą ich 3 grupy uposażenia, możliwość odbioru nadgodzin i przede wszystkim stanowiska- kierownicze i wykonawcze. Ten kierownik w trakcie służby kieruje służbą nawet kilkudziesięciu osób, kilku lub kilkunastu takich starszych kontrolerów, nie ma wolnych nocek czy weekendów podobnie jak oni i odpowiada za ten cały bałagan pod nieobecność 01. A przecież ten sam kierownik w trakcie służby może kierować również pracą starszych asystentów (05), specjalistów (06) lub nawet jednego lub dwóch starszych specjalistów (07). I tu już zaczynam wątpić czy kierownik zmiany na pewno zarabia najwięcej na całej zmianie (a u siebie to wiem na pewno). I jeżeli ktoś chce mnie przekonać, że ta sytuacja jest normalna to sorry, ale tego nie kupuję. Zaznaczę, że KZ nie jestem.
Misio pisze, że go kontrole nękają i "góra" ich nie rozumie. Powiem tak, wiele osób na "górze" zaczynało z tego miejsca gdzie jest Misio. Natomiast Misio nigdy na "górze" nie był. Powiem Ci, że jeżeli kontrola trzepie dzisiaj Ciebie to do Twojego kierownika też się "uśmiechną". Jeżeli mu działkę przyłożą, albo dodatek obniżą to nie będzie się z tym obnosił bo chwalić się nie ma czym, a podwładni jeszcze się ucieszą (bo taki mamy klimat w tym kraju). Dlatego potem zacznie swoich podwładnych sam kontrolować i karać, żeby nikt więcej się do niego nie "uśmiechał". Tak jest skonstruowany system.
A to co napisał PlanetaX w sprawie tego, że łatwo być idealnym szefem przed mianowaniem potwierdzam każdą pieczątka jaką mam na stanie. Widziałem już te samozwańcze ideały w akcji i nie był to widok budujący.
Problem w tym, że każdy z nas ocenia, że w Straży Granicznej zarobki są niezbyt wysokie. Jest w tym dużo racji. Ale nie można zmieniać takiego stanu rzeczy poprzez systematyczne, niewielkie, podnoszenie zarobków jedynie osób na stanowiskach wykonawczych. Ktoś powie, że funki i tak "zabijają się" za te 400 złoty więcej na stanowisku kierowniczym. Zgadzam się, jesteśmy tylko ludźmi, widziałem nawet takich co jak lwice walczyli o 30 zł podniesienia dodatku. Ale nie zgodzę się, że 400 zł to adekwatny wzrost wynagrodzenia pomiędzy odpowiedzialnością za swoją tylko i wyłącznie pracę, a odpowiedzialność za pracę swoją i kilkudziesięciu innych osób. Dlatego dalsze spłaszczanie takiej siatki płac uważam za niesprawiedliwe.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Podwyżki dla najbiedniejszych - Bond - 29-09-2017, 08:46
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych - Pałacowy moniuch - 19-10-2017 19:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS