Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 17 Głosów - 2.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOSG Nabór
06-08-2020, 13:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2020 13:23 przez Mat.)
Post: #321
RE: NOSG Nabór
(06-08-2020 09:22 )Zigzi napisał(a):  Czy ktoś z Was już dostał telefon po psychologu? Ile się teraz czeka? U mnie to już 1,5tyg i powoli tracę nadzieje

polecam ogólnie dzwonić ja czekałem na info kiedy będę miał psychologa, zadzwoniłem po miesiącu i dali znac ze nie mają terminu ale wszystko jest ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2020, 17:24
Post: #322
RE: NOSG Nabór
(06-08-2020 10:54 )Nonamelady napisał(a):  
(06-08-2020 09:22 )Zigzi napisał(a):  Czy ktoś z Was już dostał telefon po psychologu? Ile się teraz czeka? U mnie to już 1,5tyg i powoli tracę nadzieje

Na drugi dzień dostałam telefon


Ja czekalam 3 tygodnie na telefon i wynik byl pozytywny. Nie ma reguly na czas oczekiwania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2020, 21:16
Post: #323
RE: NOSG Nabór
Cześć, noszę się z zamiarem złożenia dokumentów do SG, jednak jestem w związku (nie mąż, nie narzeczony) z osobą, która była 5/6 lat temu karana. Czy może mi ktoś powiedzieć, jakie mam realne szanse na dostanie się do SG w takiej sytuacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2020, 06:19
Post: #324
RE: NOSG Nabór
Ma ktos info czy osoby przybywające obecnie na szkółce mogą zjeżdżać do domów bądź maja całkowity zakaz wyjazdów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2020, 11:40
Post: #325
RE: NOSG Nabór
Czy ktoś się spotkał z sytuacją, że podchodził do 2 etapu bez wcześniejszego badania psychofizycznego? Dzień po odbytych testach psychologicznych dostałem telefon z informacją o pozytywnym przejściu badań psychologicznych, poza ową informacją zostałem również poinformowany, że ze względu na długi czas oczekiwania na badanie wariografem istnieje możliwość przystąpienia do 2 etapu, które odbędzie się 7-11.09. Patrząc czysto hipotetycznie badanie wariografem jest "oddzielnym etapem", ale w praktyce zawsze występował on po psychologu. Czy któraś z osób starająca się obecnie o przyjęcie do NoOSG dostała podobną informację?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2020, 18:13
Post: #326
RE: NOSG Nabór
(10-08-2020 21:16 )klaudia00 napisał(a):  Cześć, noszę się z zamiarem złożenia dokumentów do SG, jednak jestem w związku (nie mąż, nie narzeczony) z osobą, która była 5/6 lat temu karana. Czy może mi ktoś powiedzieć, jakie mam realne szanse na dostanie się do SG w takiej sytuacji?

Nie pisz, że z kimś jesteś Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2020, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2020 18:31 przez wertywe.)
Post: #327
RE: NOSG Nabór
(17-08-2020 11:40 )plus07 napisał(a):  Czy ktoś się spotkał z sytuacją, że podchodził do 2 etapu bez wcześniejszego badania psychofizycznego? Dzień po odbytych testach psychologicznych dostałem telefon z informacją o pozytywnym przejściu badań psychologicznych, poza ową informacją zostałem również poinformowany, że ze względu na długi czas oczekiwania na badanie wariografem istnieje możliwość przystąpienia do 2 etapu, które odbędzie się 7-11.09. Patrząc czysto hipotetycznie badanie wariografem jest "oddzielnym etapem", ale w praktyce zawsze występował on po psychologu. Czy któraś z osób starająca się obecnie o przyjęcie do NoOSG dostała podobną informację?

U mnie identycznie tyle że w podlaskim
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2020, 13:52
Post: #328
RE: NOSG Nabór
A co jeśli ktos nie moze wstawić sie na podanym terminie ? Jak dlugo czeka sie na wyznaczenie kolejnego ? Chodzi o psychologa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2020, 15:33
Post: #329
RE: NOSG Nabór
(18-08-2020 13:52 )Majka napisał(a):  A co jeśli ktos nie moze wstawić sie na podanym terminie ? Jak dlugo czeka sie na wyznaczenie kolejnego ? Chodzi o psychologa

Wszystko zalezy jak sa ustalane terminy w oddziale. Ja np zachorowalam i kolejny termin psychologa dostalam a najblizszym terminie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2020, 15:38
Post: #330
RE: NOSG Nabór
(18-08-2020 15:33 )agatek napisał(a):  
(18-08-2020 13:52 )Majka napisał(a):  A co jeśli ktos nie moze wstawić sie na podanym terminie ? Jak dlugo czeka sie na wyznaczenie kolejnego ? Chodzi o psychologa

Wszystko zalezy jak sa ustalane terminy w oddziale. Ja np zachorowalam i kolejny termin psychologa dostalam a najblizszym terminie

A mniej wiecej jak to czasowo wyglądało ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2020, 18:15
Post: #331
RE: NOSG Nabór
(18-08-2020 15:38 )Majka napisał(a):  
(18-08-2020 15:33 )agatek napisał(a):  
(18-08-2020 13:52 )Majka napisał(a):  A co jeśli ktos nie moze wstawić sie na podanym terminie ? Jak dlugo czeka sie na wyznaczenie kolejnego ? Chodzi o psychologa

Wszystko zalezy jak sa ustalane terminy w oddziale. Ja np zachorowalam i kolejny termin psychologa dostalam a najblizszym terminie

A mniej wiecej jak to czasowo wyglądało ?

Raz tydzien, raz miesiac. Ciezko okreslic. W takiej sytuacji trzeba doinformować sie w kadrach. Jesli nie dzwonia to prawdopodobnie nie maja jeszcze ustalonych kolejnych terminow. Mozna samemu zadzwonić i sie zapytac jak wyglada dana sytuacja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2020, 20:50
Post: #332
RE: NOSG Nabór
(17-08-2020 18:30 )wertywe napisał(a):  
(17-08-2020 11:40 )plus07 napisał(a):  Czy ktoś się spotkał z sytuacją, że podchodził do 2 etapu bez wcześniejszego badania psychofizycznego? Dzień po odbytych testach psychologicznych dostałem telefon z informacją o pozytywnym przejściu badań psychologicznych, poza ową informacją zostałem również poinformowany, że ze względu na długi czas oczekiwania na badanie wariografem istnieje możliwość przystąpienia do 2 etapu, które odbędzie się 7-11.09. Patrząc czysto hipotetycznie badanie wariografem jest "oddzielnym etapem", ale w praktyce zawsze występował on po psychologu. Czy któraś z osób starająca się obecnie o przyjęcie do NoOSG dostała podobną informację?

U mnie identycznie tyle że w podlaskim


Opowiadaj jak było na spotkaniu z psychologiem, da się do tego przygotować? Jak długo trwało badanie? Kiedy dostałaś informacje o pozytywnym przejściu psychologa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2020, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2020 22:52 przez wertywe.)
Post: #333
RE: NOSG Nabór
(18-08-2020 20:50 )Majk977 napisał(a):  
(17-08-2020 18:30 )wertywe napisał(a):  
(17-08-2020 11:40 )plus07 napisał(a):  Czy ktoś się spotkał z sytuacją, że podchodził do 2 etapu bez wcześniejszego badania psychofizycznego? Dzień po odbytych testach psychologicznych dostałem telefon z informacją o pozytywnym przejściu badań psychologicznych, poza ową informacją zostałem również poinformowany, że ze względu na długi czas oczekiwania na badanie wariografem istnieje możliwość przystąpienia do 2 etapu, które odbędzie się 7-11.09. Patrząc czysto hipotetycznie badanie wariografem jest "oddzielnym etapem", ale w praktyce zawsze występował on po psychologu. Czy któraś z osób starająca się obecnie o przyjęcie do NoOSG dostała podobną informację?

U mnie identycznie tyle że w podlaskim


Opowiadaj jak było na spotkaniu z psychologiem, da się do tego przygotować? Jak długo trwało badanie? Kiedy dostałaś informacje o pozytywnym przejściu psychologa?

Warto poćwiczyć matryce Ravena żeby się nad nimi nie pocić tak jak ja? reszta całkiem przyjemna. Tylko trzeba pamiętać, że to co wypełniasz musi być w miarę prawdziwe, bo pewnie wróci do Twoich odpowiedzi i zacznie pytac i drążyć i drążyć... rozmowa była zaraz po wypelnieniu testów(okolo 15 min przerwy). Cale badanie z rozmową zajęło ponad 5 godzin, wiec warto wziąć wodę i coś do jedzenia żeby wypełnić sobie przerwę między testami a rozmową. Na początku rozmowy padło pytanie typu: powiedz cos o sobie czym mnie zainteresujesz. Było tez pytanie po co na co Ci sg, jakie trudy służby widzisz,. Duuuuuzo czasu zajęło przekonanie psychologa że można dać mi broń do ręki i nie zabije siebie ani nikogo postronnego? info o zaliczeniu etapu po miesiącu. Wrzucam linka do rozporządzenia bo jak przewiniesz w dół to jest tam załącznik nr 4 (kwestionariusz biograficzny) i dokładnie taki jest do wypełnienia.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki...y-34886940 mam nadzieję że się otworzy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2020, 19:49
Post: #334
RE: NOSG Nabór
Witam !
Czy ktoś z Białej Podlaskiej i okolic wybiera się na próbny wf w Chełmie 31.08?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2020, 13:42
Post: #335
RE: NOSG Nabór
Myślicie, że jest szansa, że będzie dodatkowy termin, w ramach którego odbędą się egzaminy do II etapu oprócz podanego na stronie (7-11 września)? Pytam dlatego, że są zapewne osoby takie jak ja, które od stycznia czekają na termin wariografu i ze względu na przestój spowodowany epidemią będą musieli powtarzać testy psychologiczne ze względu na to, że są ważne przez rok.
A propo są może osoby, które miały psychologa w tym roku i dostały już termin na wariograf (chodzi mi o NOSG)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2020, 17:27
Post: #336
RE: NOSG Nabór
U mnie w poniedziałek miną 4tygodnie od psychologa i cisza. Po jakim czasie spodziewać się listu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2020, 19:44
Post: #337
RE: NOSG Nabór
We wtorek mam rozmowę kwalfikacyjną. Był ktoś ostatnio? Jakieś nowości z pytań?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 15:15
Post: #338
RE: NOSG Nabór
(21-08-2020 17:27 )Zigzi napisał(a):  U mnie w poniedziałek miną 4tygodnie od psychologa i cisza. Po jakim czasie spodziewać się listu?
Mówili, że list przychodzi w ciągu 2 tygodni, a na wyniki psychotestów czeka się 1,5 miesiąca. Jestem z MOSG, ale z tego, co wyczytałem na forum to wszędzie są bardzo zbliżone terminy.

(11-10-2020 19:44 )ZapraszamNaJame napisał(a):  We wtorek mam rozmowę kwalfikacyjną. Był ktoś ostatnio? Jakieś nowości z pytań?
Z mojego doświadczenia oraz doświadczeń moich znajomych znam tylko dwa scenariusze. Albo wypytują Cię od deski do deski z dat i regułek typu: Schengen, UE, info dotyczące SG itp., albo zapytają pokrótce o cele i zadania oraz motywację do służby w SG, a reszta to już wyłącznie pytania ściśle dotyczącej Twojej osoby, życia itp. Mi się trafił drugi scenariusz. Powtórz sobie podstawowe informacje o SG, Schengen i UE w razie "W", weź oddech i wejdź na luzie. Komisja to tylko ludzie. Mi się z nimi w porządku rozmawiało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2020 18:05 przez M95.)
Post: #339
RE: NOSG Nabór
Czy ktoś może dostał informacje bądź telefon co do komisji lekarskiej przed szkoleniem które ma się odbyć 26 października?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2020, 18:36
Post: #340
RE: NOSG Nabór
(11-10-2020 19:44 )ZapraszamNaJame napisał(a):  We wtorek mam rozmowę kwalfikacyjną. Był ktoś ostatnio? Jakieś nowości z pytań?

Tak jak kolega pisał wyżej. Na początek poproszą Cię, żebyś opowiedział coś o sobie. Dodatkowo o motywacji do pracy w SG, dlaczego ta formacja, jakie zadania należą do SG. Mogą również zapytać o to co Cię kierowało przy wyborze Placówki. Takie pytania padały na rozmowie w dniu dzisiejszym.
Powodzenia!Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS