Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
09-10-2013, 10:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2013 10:17 przez quasimodo1.)
Post: #159
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(09-10-2013 09:18 )arek32 napisał(a):  to ciekawe jak to ma się do ustawy?

Art 10.1 Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego sporządza się w języku polskim

Dz.U. 1999 nr 90 poz. 999

Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.
No to Ci odpowiedzą , że wszystko jest zgodne z ustawą - wpierw jest napis w języku polskim SG a następnie w języku angielskimg PBG - aby w razie czego ................ innostraniec nie pomylił Ciebie z innym funkiem służb granicznych a którzy mogą się znależć w ochronie zewnętrznej granicy UE .Ponadto zrobili te napisy ,ponieważ MON miał zastrzeżenia co do sposobu używania umundurowania typu wojskowego przez SG - argumentowali to pomyłkami w rozróżnianiu przez " obywateli " wojsko- funkcjonariusz SG . No i znależli "salomonowe rozwiązanie".

(08-10-2013 22:10 )passengerLPG napisał(a):  więc pytam kolejny raz może mi ktoś odpowie skąd wzięło się POLISH - w tłumaczeniu na "angielsky" -

Nie wiem od kiedy służysz w SG - ale czy pamiętasz jak na początku lat 90-tych wprowadzono naszywki na mundur wyjściowy i polowy tzw "banany" z napisem " STRAZ GRANICZNA RP " - w ustawie o SG był zapis tylko o STRAZY GRANICZNEJ . Naszywki funkcjonowały dobre parę lat. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - quasimodo1 - 09-10-2013 10:13
nowe mundury sg - keisyzrk - 23-01-2014, 17:02
RE: nowe mundury sg - Pink Panther - 23-01-2014, 19:46
RE: nowe mundury sg - Pałacowy moniuch - 23-01-2014, 21:32
RE: nowe mundury sg - mateusz - 24-01-2014, 14:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS