Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
03-03-2016, 21:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2016 21:03 przez Damian1978.)
Post: #540
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Prusak - co do nakrycia głowy się zgadzamy. Chyba nie wierzysz w zapewnienia polityków? Z wojskiem nigdy nie będziemy mieli zbyt wiele wspólnego. Tak wiem, tradycja, itd. Ale jeśli będziemy ten aspekt tłumaczyć tradycją to za 30 i więcej lat ten argument będzie tak samo podnoszony jako jedyny słuszny. I w ten sposób zawsze będziemy krok w tyle. Wspólne szkolenia-ok, ale tak jak mówię trzeba spojrzeć realnie. Dlaczego na Słowacji takie rozwiązanie się sprawdza a u nas nie może. Tam każdy funkcjonariusz ma różne komplety umundurowania, tak żeby mógł założyć odpowiednie w zależności od miejsca pełnionej służby. Jest na drodze to zakłada jednolity mundur. Idzie na zielona, zakłada plamiak. Proste i moim zdaniem doskonale zrozumiałe. I odpada problem, na który uwagę zwróciła franca. Na drodze wcale nie jest potrzebny mundur w plamy. Kojarzenie nas z wojskiem w trakcie kontroli drogowej wcale fajne nie jest. Poza tym pamiętaj, że w większości kontrolowanymi osobami nie są Polacy. A cudzoziemcom w umundurowaniu w plamy zawsze będziemy kojarzyć się z wojskiem. Co do kamizelki odblaskowej - czy Twoim zdaniem zapewni ona bezpieczeństwo funkcjonariuszowi? Moim zdaniem, opartym na doświadczeniu, nie. Co do ekonomii - nie liczyłem tego ale wydaje mi się, że gdyby porządnie wszystko poukładać to starczyłoby na wiele sortów mundurowych. Poza tym kto powiedział ,ze to ma być tanie? Chcesz mieć dobrą i profesjonalną formację? To niestety musisz wydać parę groszy więcej. Szanuję Twoje zdanie i punkt widzenia ale nie można patrzeć tylko w jedną stronę. Poza tym, jak pewnie wiesz, kamuflaż w maskowaniu to nie wszystko. Czy ktoś badał ten kamuflaż i umundurowanie pod kątem jego widoczności w IR? Czy po prostu uległ MULTICAMowej modzie i pogrzebał trochę, pomyślał i wymyślił a teraz się męczcie. Keyser, z całym szacunkiem ale wojskiem nigdy nie będziemy i jak dobrze się przyjrzysz i zajrzysz w przeszłość to tak naprawdę nigdy nie byliśmy wojskiem w pełnym tego słowa znaczeniu. O czym nie chcę z Tobą w tym miejscu polemizować. Moim zdaniem potrzebne jest nowe spojrzenie na ten aspekt. Dlatego nadal twierdzę, ze należy odejść od kamuflażu. Pozdrawiam wszystkich dyskutantów.
Słusznie prawisz quasimodo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - Damian1978 - 03-03-2016 21:01
nowe mundury sg - keisyzrk - 23-01-2014, 17:02
RE: nowe mundury sg - Pink Panther - 23-01-2014, 19:46
RE: nowe mundury sg - Pałacowy moniuch - 23-01-2014, 21:32
RE: nowe mundury sg - mateusz - 24-01-2014, 14:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS