Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
03-02-2013, 12:42
Post: #60
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Kolego chorazynowy ja ci mogę napisać to samo. SG nie jest wojskiem i od kilkunastu lat nawet nie ma charakteru paramilitarnego tylko policyjny. Jak ktoś chce do wojska i nosić ich mundury to może zgłosić się do MON-u. SG jak pisałem ustawowo jest formacją policyjną. To co mówi pan minister Cichocki (Który notabene munduru nigdy nie nosił) jest mało ważne. Ten pan dzisiaj jest ministrem jutro nie będzie. Za trzy lata po wyborach pan politolog Cichocki prawdopodobnie będzie się zajmował czymś innym...

Dla jasności nigdy nie mówiłem, że SG jest i powinna być jak policja. Jeżeli wykonujemy działania policyjne powinniśmy być rozpoznawalni a wspólny przetarg na mundury służbowe byłby korzystny zarówno dla budżetu jak i funkcjonariuszy. Powtarzam, że NOWE służbowe mundury policyjne są bardzo funkcjonalne!! Miałem okazję przymierzać. Do tego fajnie są wykonane. Oczywiście należało by je lekko dostosować czyli nadrukować duże napisy Straż Graniczna, i to wszystko.

Poza tym podróżuję trochę po świecie i wszędzie w cywilizowanych krajach na przejściach granicznych lub lotniskach chodzą funkcjonariusze w policyjnych mundurach tak, żeby byli rozpoznawalni! Tak żeby podróżny wiedział to kogo ma się zwrócić o pomoc lub z jakimś problemem. Jedynie w niektórych postkomunistycznych krajach lub państwach militarystycznych straże graniczne pozostały w kolorach mundurów typu wojskowego.

Z uwagi na specyfikę zielonej granicy powtarzam, że tu powinien polowy mundur pozostać w kamuflażu. Z uwagi na oszczędności zupełnie wystarczający jest obecny wzór.

Nawiązano w tej polemice do formacji granicznych USA. Tam ochroną wybrzeża zajmuje się formacja wojskowa tj. American United States Coast Guard, tylko dlatego ponieważ USA mają tak długą linię wybrzeża, że tylko wojsko jest w stanie je chronić. Pozostałe granice kontrolują formacje policyjne zrzeszone w U.S. Customs and Border Protection. Zieloną granicę kontroluje wyspecjalizowana jednostka zwana U.S. Border Patrol, która korzysta z mundurów w kamuflażu. Natomiast w przejściach granicznych oraz na lotniskach dokonują kontroli agenci U.S. CBP, którzy mają niebieskie mundury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia?? - xyz45 - 03-02-2013 12:42
nowe mundury sg - keisyzrk - 23-01-2014, 17:02
RE: nowe mundury sg - Pink Panther - 23-01-2014, 19:46
RE: nowe mundury sg - Pałacowy moniuch - 23-01-2014, 21:32
RE: nowe mundury sg - mateusz - 24-01-2014, 14:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS