Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
10-05-2013, 22:08
Post: #11
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
zgodnie z obietnicą opiszę aktualną sytuacje w mojej sprawie w temacie zaliczania kursów do wysługi rok za półtora.
W dniu 09.05.2013 dostałem ( po 28 dniach) z KGSG. Trudno mi skomentować to że odpowiedz która zajmuje 1 stronę A4 i w większości składa się z cytatów z przepisów emerytalnych i ustawy o SG, orły z KGSG potrzebowały prawie miesiąca by ją spłodzić.
W zasadzie odpowiedź sprowadza się do tego, że KGSG przeżuciła odpowiedzialność za stosowane odliczenia kursów od wysługi emerytalnej na oddział.
W związku z tym, że KGSG "wypieła się" na OSG w zakresie odpowiedzialności za bzdurną interpretacje przepisów. OSG uznał że zaliczy mi okresy kursów do wysługi za który przysługuje przelicznik 1 za 1,5.
Ale żeby nie było tak słodko i łatwo KGSG postarała się by mi utrudnić życie i odejście ze służby.
Nie dosyć że odpowiedź na pilne pismo w sprawie wykładni stosowania obowiązujących przepisów było przygotowywane przez blisko miesiąc ( w ZER zajeło to 2 dni robocze) to jeszcze odpowiedz na moje pismo zostało wysłane tego samego dnia co rozkaz personalny o zwolnieniu. W rozkazie tym zastosowano przepis art 45 ust 3 ( czyli zwolnienie na zwykłą emeryturę), gdy tym czasem w związku z uznaniem okresów kursów nabyłem prawo do zwolnienia ze służby na podstawie art 45 ust 2 pkt 4 ( roczna pensja).
KGSG zastosowała metodę - "może i mam racje w sprawie zaliczania kursów do wysługi, ale i tak zrobimy wszystko bym nie mógł z tego skorzystać".
Odpowiedź na moje pismo otrzymałem wczoraj w godz. popołudniowych, rano o 8:30 wysłałęm na wszelki wypadek do KGSG prośbę o zmianę podstawy prawnej zwolnienia, a o 14:00 odebrałem rozkaz o zwolnieniu. W rozmowie z z-cą nacz. BKiSZK argumentowałem, że mój wniosek powinien zostać uwzględniony, jednak przytoczone przezemnie argumenty prawne zostały bez odpowiedzi. Usłyszałem, że rozkazu personalnego nie da się zmienić Big Grin. No chyba umrę ze śmiechuBig Grin. Pani z BKiSZ proponowała mi drogę odwoławczą do ministra. Mój problem polega na tym, iż potrzebuje by zwolnienie odbyło się w terminie określonym przeze mnie, a odwołanie do ministra może spowodować przedłużenie terminu zwolnienia. Dlatego jeszcze w dniu dzisiejszym wysłałm do KGSG wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, a jeśli to nie pomoże i zostanie mi tylko droga odwoławcza zamierzam także skorzystać z drogi sądowej.
W każdy razie rada dla innych : KURSY liczone powinny być jak rok za[/i] półtora!!!! Walczcie o swoje!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane? - aladam - 10-05-2013 22:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS