Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
07-10-2021, 10:03
Post: #1
Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
Pytanie głowie do Pan

Od kiedy można już przejść na zwolnienie lekarskie jeśli jestem w ciąży? I ile % wypłaty jest Smile
Ile % wypłaty jest później na urlopie macierzyński I ile w SG on może trwaćSmile


Bardzo dziękuję za odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2021, 12:39
Post: #2
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
1. Od daty na jakie lekarz wystawi Ci takie L4,
2. 100 %
3. Do wyboru dla Ciebie albo rok i wtedy dostajesz 80%, lub 6 miesięcy i wtedy dostajesz 100%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2021, 18:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2021 18:17 przez keyser soze.)
Post: #3
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
(07-10-2021 10:03 )KarinaSG napisał(a):  Od kiedy można już przejść na zwolnienie lekarskie jeśli jestem w ciąży?

Kiedy lekarz zdecyduje, że ciąża jest zagrożona - bo wtedy należy się L4.

Chyba, że mówisz o lewym L4, bo u nas to modne - znajomy ginekolog mówił, że zdarzały się już w drugim miesiącu Big Grin

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2021, 10:50
Post: #4
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
Boję się chodzić w ciąży po granicy, z bronią itp na pasie :x nie wiem jak to zrobić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2021, 11:05
Post: #5
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
ROTFL po stokroć...

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2021, 19:19
Post: #6
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
... to co, jak zaczną strzelać do nas ostrą, a nie ślepą to pierwsze co rzucisz kwitami do cywila? Rota ślubowania to taka sobie magiczna formułka, którą kiedy przyjdzie co do czego można się podetrzeć? Kobieto, przez Tobie podobnych poziom służby spada i to jest przykrę, dla mnie jako kopegi, który chciałby wiedzieć, że jak przyjdzie co do czego to nie zostanie sam i dla społeczeństwa, które płaci ciężkie podatki, a Ty robisz sobie ciepłą posadkę do rozrodu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2021, 08:09
Post: #7
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
Obserwuje posty tego użytkownika i to jest albo troll-konto albo psycholog dający jej pozytywny wynik badania jest do zwolnienia.
Tak abstrahując od tej osoby to ponad dekadę służę w tej formacji i nigdy nie widziałem funkcjonariuszki w widocznej ciąży, chyba, że spożywczej to nawet często. Na początku denerwowało mnie, że wszystkie nocki, konwoje i zatrzymania były robione przez mężczyzn, kobiety dostawały stanowiska biurowe i szybsze awanse. Teraz jestem tak wypalony, że już tylko się z tego śmieję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2023, 19:38
Post: #8
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
Kobiety w ciąży nie mogą pracować na nocy wg prawa pracy - więc jeśli pracujesz np w kontroli ruchu gramocznego na 12 to l4 od razu Ci przysługuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2023, 20:54
Post: #9
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
(05-04-2023 19:38 )Mazurczanka napisał(a):  Kobiety w ciąży nie mogą pracować na nocy wg prawa pracy - więc jeśli pracujesz np w kontroli ruchu gramocznego na 12 to l4 od razu Ci przysługuje

Może pracować na 12h w dzień co drugi dzien i godziny wyrobi Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2023, 07:28
Post: #10
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
Zapraszamy na granice zewnętrzną gdzie są nerwy, stres...to nie jest niestety miejsce dla kobiety w ciąży.

Poza tym skad wziąć takie mundury ciążowe ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2024, 11:31
Post: #11
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
Jeśli w kwietniu mija mi 3 lata w służbie i powinnam orzejsc na służbę stała, ale w tym miesiącu zajdę w ciążę I pójdę na l4 to przejdę do stałej w kwietniu pomimo bycia na l4 czy dopiero jak wrócę do pracy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2024, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2024 17:03 przez chomop1.)
Post: #12
RE: Zwolnienie ciążowe i urlop macierzyński
"W razie przerwy w wykonywaniu przez funkcjonariusza obowiązków służbowych trwającej dłużej niż 3 miesiące Komendant Główny Straży Granicznej może, z urzędu albo na wniosek Rektora-Komendanta WSSG, Komendanta BSWSG, komendanta oddziału Straży Granicznej, komendanta ośrodka szkolenia Straży Granicznej lub komendanta ośrodka Straży Granicznej, przedłużyć okres służby przygotowawczej funkcjonariusza."

Tyle mówi przepis "może z urzędu bądź na wniosek" jaka jest praktyka musisz zapytać w kadrach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS