Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program modernizacji 2017-2020
08-12-2019, 17:19
Post: #408
RE: Program modernizacji 2017-2020
(08-12-2019 16:08 )quasimodo1 napisał(a):  Wbrew temu co napisałeś przenosiny funkcjonariuszy SG z reorganizowanych lub likwidowanych jednostek organizacyjnych SG do Policji nie rozwiązały niedoboru funkcjonariuszy Policji.

Napisałem, że rozwiązały po części problem niedoboru funkcjonariuszy na wolnych etatach w policji.
To co w nawiasie napisane miało zobrazować, że przenosiny pokrywały braki (nie całkowicie !!!), nie generowały problemu "nadwyżki" funków w policji oraz fakt, że zmiana formacji - odejście z SG do policji w sposób naturalny pomagało złagodzić niedobory w tej drugiej. Oczywiście nie rozwiązywało to całkowicie!!! problemu niedoboru ale w pewnym stopniu łagodziło skutki niedoboru w policji oraz nadwyżki w SG. 400 funków może to nie jest wiele ale pamiętaj, że to dotyczyło terenów przy granicy zachodniej i południowej,a nie terenu całej Polski. Komenda powiatowa małego powiatu liczy około 200 funkcjonariuszy, przeniesienie do niej 10 funków z SG to wzmocnienie o około 5% stanu osobowego. Niedawno przeglądałem nasz portal wewnętrzny, przyjęcia do OSG (liczba etatów grubo powyżej 1000 funków) wahają się od kilku (3-4) do kilkunastu (10-15) funków - W SKALI ODDZIAŁU !!!. Czyli w przybliżeniu 1 % obsady etatowej a nawet mniej.
Podsumowując dotychczasowe wypowiedzi chciałem zasygnalizować, że w tamtym czasie fala odejść w SG była w pewnym stopniu wymuszona i na rękę rządzącym. Obecnie fala odejść wynika w zasadzie z dobrowolnej decyzji funkcjonariuszy i nie jest na rękę obecnym rządzącym. Brakuje funków w już funkcjonujących jednostkach jak również brak ludzi do nowo-powstających (planowanych) jednostek ( i tu mam na myśli policję czyli nowe posterunki w małych miejscowościach lub te zlikwidowane w poprzednich latach oraz SG i pomysł wyodrębnienia z jednorodnych placówek w dużych aglomeracjach: placówki-lotniska oraz placówki-miejskiej).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Program modernizacji 2017-2020 - Reor - 10-01-2017, 20:51
RE: Program modernizacji 2017-2020 - towarzysz - 08-12-2019 17:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS