Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników

Pełna wersja: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Cześć,
Proszę o uwagę i poważne potraktowanie tematu.
Mam następującą sytuację:
Jestem właścicielem lokalu mieszkalnego o wielkości 40 m2. Powierzchnia mieszkalna (zgodnie z § 4 ust. 2 rozp. MSWiA w sprawie przydziału ...) wynosi 24 m2. Mam żonę i jedno dziecko więc zgodnie z cyt. rozporządzeniem przysługuje mi w chwili obecnej lokal o pow. mieszkalnej 21 m2. Tak więc mam za duże mieszkanie o 3 m2 Dodgy.

1. Mieszkanie kupiłem w służbie przygotowawczej bez wsparcia SG (nie jestem właścicielem innych nieruchomości).
2. Żona nie jest właścicielką innych nieruchomości.
3. Niedługo spodziewamy się drugiego dziecka, tak więc będzie mi przysługiwać lokal o powierzchni mieszkalnej 28 - 40 m2.
W związku z powyższym mam takie pytania:

1. Czy mając dwójkę dzieci (moje mieszkanie nie będzie spełniać przysługujących mi norm zaludnienia) będę mógł wystąpić do Komendanta Oddziału o przydział lokalu mieszkalnego i w przypadku nie otrzymania powyższego będę mógł wystąpić zgodnie z prawem o przydzielenie równoważnika pieniężnego za brak lokalu?

2. Czy ktoś z Was miał już taką lub podobną sytuację i udało mu się otrzymać lokal lub równoważnik pieniężny?

Pozdrawiam.
Na starym forum jeden z forumowiczów (nie pamiętam kto) wkleił link do uchwały NSA poruszającej ten problem:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/089D3B15E1
W związku z przytoczonym orzeczeniem NSA mam jedno pytanie na które mam nadzieję, że ktoś zna odpowiedź. Czy jest możliwość odzyskania należności w stecz w przypadku gdy funkcjonariusz przechodząc do służby stałej( 2006 rok) posiadał mieszkanie, które nie spełniało norm, a poinformowano go że nie przysługuje mu równoważnik. Aktualnie posiada mieszkanie spełniające normy jednakże zakupione z własnych środków(czytaj: kredyt)
Widziałem już ten wyrok NSA.
Moja sytuacja jest w sumie bardzo podobna.
Pytania mam czy ktokolwiek (poza przypadkiem opisanym w NSA) już występował o powyższe do K-ta Odziału i jaka była decyzja?
Jak sądzę nie jestem jedyny w SG, który ma taką sytuację a rzeczywiście jest o co walczyć (przecież nie wszyscy kupowali mieszkania po 100 m2).
Pamiętać należy że zgodnie z cyt. powyżej przez mnie rozp. na "powierzchnie mieszkalną" składają się wyłącznie metraże pokoi.
To oznacza że z reguły mieszkania 2 pokojowe o metrażu około 40 m2 dla 4 osobowej rodziny nie będą spełniały norm zaludnienia, a tym samym będzie można uzyskać równoważnik pieniężny za brak lokalu - około 440 zł.
Pozdrawiam.
Jeżeli przechodząc do służby stałej posiadałeś mieszkanie spełniające normy aby nie otrzymać równoważnika za brak kwatery, to co można w przypadku, gdy powiększy się rodzina lub zamienię mieszkanie na inne, i wtedy nie będą spełniać norm, to czy wtedy można wystąpić z wnioskiem o równoważnik za brak kwatery.
Witam,

Orientujecie się czy dodatek za brak kwatery należy mi się w przypadku, gdy mieszkanie przepiszę na paroletnie dziecko?
Jeśli zrobisz to przed przejściem do służby stałej, to tak. W innym przypadku nie.
Tylko że to będzie jak z Planetaxa oficerką - dymanie zgodne z prawem, lecz moralnie naganneBig Grin
mam pytanie ile przysługuje pieniędzy za jednorazową wypłatę za brak lokalu, wiecie żebym nie dostawał co miesiąc kasy za brak kwatery tylko jednorazowo chciałbym dostać pieniądze, czy ktoś się orientuje jaka to kwota?
Ręce opadają - google nie boli a znalezienie przepisów zajęło mi 5 minut.
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2008/s/96/617/1 - wydaje mi się, że zmian nie było
Normy zaludnienia które ci przysługują znajdziesz w:
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2002/s/99/898/1 - z późn. zm.
Do tego jeszcze polecam poczytać UoSG rozdział 12.

I nie jest to jednorazowa wypłata a pomoc finansowa na zakup lokalu lub budowę domu obaczona wieloma warunkami. Moim zdaniem opłaca się wziąść tą pomoc tuż przed odejściem na emkę a do tego czasu doić firmę co miesiąć.
czy wiadomo komuś coś, ,że maja zabierać dodatek mieszkaniowy od przyszłego roku. Słyszałem, że jest taki plan. Ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?
Gadanie...juz od 5ciu lat sie o tym mówi ...ale tylko mówi.
Jak zapowiedział sam 01 Policji policyjnym zw.zawodowym - prace trwają w KGP nad zlikwidowaniem równoważnika za dojazdy do służby. Także wszystko jest możliwe i w KG SG.
Pytanko..jeżeli skorzystam z pomocy finansowej za zakup lokalu a po roku zlikwidują mi placówkę i przeniosą100 km od miejsca zamieszkania będzie mi się należał równoważnik za brak lokalu?
Pytanie powinno brzmieć- jak maksymalnie wydoić SG (patrz podatnika)?
(21-08-2012 07:14 )arek32 napisał(a): [ -> ]Pytanko..jeżeli skorzystam z pomocy finansowej za zakup lokalu a po roku zlikwidują mi placówkę i przeniosą100 km od miejsca zamieszkania będzie mi się należał równoważnik za brak lokalu?

Tyle co pamiętam to tak. Likwidują PSG .Przenoszą ciebie rozkazem na inną placówkę - i wtedy pomimo że skorzystałeś wcześniej z pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkalnego należy ci się tzw brak kwatery.Nie należy się on w przypadku gdy funk na własną prośbę przenosi się do innej PSG a wcześniej skorzystał z pomocy finansowej na zakup lok.mieszk.
(21-08-2012 08:28 )Alzheimer napisał(a): [ -> ]Pytanie powinno brzmieć- jak maksymalnie wydoić SG (patrz podatnika)?

Chyba to nie z kolegi kieszeni tak że po co taki sarkazm????Doić to "oni" nas doją , tak zabrać ,urwać .....nawet zapierdzielić tej organizacji(
SG) jak najwięcej.Tongue
...otrzymać dodatek za brak kwatery, zgodnie z obowiązującymi przepisami...

Skończcie z tym dojeniem, zapierdzielaniem, urywaniem itp.

Pozdrawiam
Dzwonnik pisze słusznie - jeśli pobierasz dodatek za bezdomność, lub pobrałeś pengę na zakup lokalu a przenoszą Cię poza tzw. miejscowość pobliską (ponad 30km) to należy Ci się całe 14,4PLN/dzień (za rodzinkę, solo połówka tej kwoty).
O ile przyroda Cię nie dymnie i nie podpiszesz kwita, że przenosisz się na własną prośbę.

PS przypominam pewnemu panu o "zapominalskiej" ksywce, że wszystkie działania, które nie są sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa są LEGALNE.
Dzięki za odpowiedź.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Przekierowanie